صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » اخبار کمیسیون
1398/09/26
0.0 (0)

حسینی شاهرودی در تشریح نشست کمیسیون اقتصادی:

هزینه پرسنلی کمیته امداد در مقایسه با کل بودجه آن ۹ درصد است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: هزینه‌های جاری و پرنسلی کمیته امداد امام خمینی(ره) در مقایسه با کل هزینه‌ها که قالب آن پرداخت‌ها به مستمری بگیران بوده کمتر از ۹ درصد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، سیدحسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست کمیسیون متبوعش، گفت: در نشست کمیسیون اقتصادی مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) حاضر و گزارشی در زمینه وضعیت بودجه سال 98 و پیشنهاداتی در زمینه بودجه  سال آینده ارائه کرد.

بودجه کمیته امداد در سال 99 افزایش داشته است

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کمیته امداد برای سال 99 پیشنهاد بودجه  7 هزار میلیارد تومانی را ارائه کرده اما رقمی بیش از 5 هزار میلیارد تومانی در لایحه بودجه آورده شده است، ادامه داد: بودجه کمیته امداد امام خمینی (ره) در مقایسه با سال 98 در لایحه بودجه سال 99 رشد داشته است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسئولین کمیته امداد امام خمینی (ره) درخواست داشتند که در کمیسیون اقتصادی و نهایتا کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 هزینه جاری در کمک به مستمری بگیران و افراد تحت پوشش مدنظر قرار بگیرد، عنوان کرد: هزینه‌های جاری و پرنسلی کمیته امداد امام خمینی(ره) در مقایسه با کل هزینه‌ها که قالب آن پرداخت‌ها به مستمری بگیران بوده کمتر از 9 درصد است.

نیروی انسانی کمیته امداد 2 هزار نفر کاهش پیدا کرده است

وی با بیان اینکه طی سال‌های گذشته نیروی انسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) حدود 2 هزار نفر کاهش پیدا کرده و افزایش نداشته، از سوی دیگر تلاش شده تا درآمدها را صرف مستمری بگیران و مددجویان کنند، تصریح کرد: گزارشی نیز در زمینه توانمندسازی افراد تحت پوشش و تسهیلاتی که برای خانوارهای مددجو مدنظر قرار گرفته شده ارائه شد.

رای گیری در زمینه حذف چهار صفر از پول ملی به جلسه بعد کمیسیون موکول شد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: در نشست کمیسیون اقتصادی در زمینه حذف چهار صفر از پول ملی توضیحات لازم ارائه و مرکز پژوهش‌های مجلس، مرکز پژوهش‌های اسلامی قم، بانک مرکزی و اعضای کمیسیون مسائلی را مطرح کردند و رای گیری به نشست آتی موکول شد.

نظرات کاربران

Parameter:450717!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین