صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/22
0.0 (0)

جعفرپور:

نیروهای متبحر در فیلم‌نامه نویسی به اندازه کافی وجود ندارد

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: متاسفانه یکی از ضعف‌ها در سینما این است که در بخش سناریو و فیلمنامه‌نویسی به اندازه کافی نیروهای متبحر وجود ندارد.

جمشید جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت توجه به سناریو و داستان‌نویسی در سینما گفت: اثر گذاری سینما امر مهمی است که متولیان امر باید به آن توجه کنند. بنده فکر می‌کنم که سینمای تاثیر گذار از سناریو آغاز می‌شود و یکی از ضعف‌ها این است که در بخش سناریو و فیلمنامه نویسی به اندازه کافی نیروهای متبحر وجود ندارد.

داشتن امکانات، هنرمندان با تجربه و فیلم نامه خوب می‌تواند آثار سینمایی فاخری تولید کند

هنر فیلمنامه نویسی باید تقویت شود

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی افزود: فیلم‌هایی که به شدت گل می‌کند، از سناریو و فیلمنامه‌های متقنی برخوردار هستند. یکی از کارها در مراکز آموزشی و آموزش‌عالی در رشته هنر، هنر فیلمنامه نویسی است که باید به شدت به آن پرداخته شود و نکته دیگر هنرمندان هستند. در کنار رشته‌های متداول هنری و هنرپیشگی که در دانشگاه وجود دارد، باید بازیگران را از غنای بیشتری برخوردار کرد.

یک هنرپیشه خوب باید با نقش خود روی صحنه زندگی کند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنرمندان و بازیگران بسیار خوبی در کشور وجود دارد، تصریح کرد: البته بخشی از این هنرمندان بیشتر تقلید می‌کنند اما بازیگری در روی صحنه بازی می‌کند که روی صحنه و جلوی دوربین زندگی کند یعنی به اندازه‌ای طبیعی باشد که نقش آفرینی وی باور پذیر باشد.

وی اظهار داشت: یک بخشی از قضیه به تجهیزات و امکاناتی برمی‌گردد که باید وجود داشته باشد. اگرچه امکانات به طور نسبی بد نیست اما چنانچه بتوان از امکانات بیشتری بهره‌مند شد، طبیعتا فیلم‌های تاثیر گذارتری ساخته خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: چنانچه اضلاع سینما، به ویژه در بخش فیلمنامه نویسی مورد توجه قرار گیرند، می‌توان شاهد حرکت رو به جلو بود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429425!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون