صفحه اصلی » نظارت » اخبار نظارت
1399/05/01
0.0 (0)

نماینده ارومیه: باید نظارت مستمر برای مجلس تعریف شود

 

نماینده مردم ارومیه در مجلس برای قوی تر شدن امر نظارت خواستار نظارت مستمر برای قوه مقننه شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی، به نقل از خانه‌ملت، سید سلمان ذاکر در نشست علنی امروز (چهارشنبه اول مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با بیان اینکه اقتدار مجلس اقتضا می کند ما برنامه ریزی در راستای تقویت و کارآمدی پارلمان داشته باشیم، گفت: امروز نمایندگان ساعت ها وقت خود را برای امر مهم نظارت و انتخاب نمایندگان در شوراهای عالی صرف کردند.

نماینده مردم ارومیه تصریح کرد: برای قوی تر شدن در امر نظارت لازم است رصد کنیم در کدام قسمت ها مجلس باید کارآمدتر شود، شاید در سال تنها دو جلسه این شوراها نشست برگزار کنند، اما ما باید نظارت مستمری را برای مجلس تعریف کنیم.

وی اظهار کرد: با کارآمدسازی نظارت در مجلس رابطه بین دولت و مجلس شفاف شده که در این راستا باید ارتباط میان مجلس با دستگاه های دولتی تعریف شود، نمایندگان مجلس باید بتوانند معاونان پارلمانی دستگاه ها را انتخاب کنند، زیرا با وجود انتخاب معاونان پارلمانی از سوی نهادها به دلیل عدم شناخت ما نسبت به آنها این نظارت به خوبی انجام نمی شود.

ذاکر تاکید کرد: برای قوی تر شدن امر نظارت مجلس باید معاونان پارلمانی را مجلس انتخاب کند.

دکتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: اگر قرار باشد نظر شما لحاظ شود، باید موارد مدنظر در آیین نامه داخلی مجلس اصلاح شود./

 

نظرات کاربران

Parameter:460349!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون