صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
451370 1398/10/15
0.0 (0)

دکتر لاریجانی با حضور در منزل شهید ابومهدی المهندس:

نقش شهید المهندس در حوادث سخت عراق و مبارزه با داعش بسیار برجسته بود

رئیس مجلس شورای اسلامی در منزل شهید ابومهدی المهندس جانشین حشد الشعبی یکی دیگر از شهدای ترور روز جمعه ۱۳ دی ماه فرودگاه بغداد حضور پیدا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، دکتر علی لاریجانی ظهر امروز (یکشنبه 15 دی ماه) در منزل شهید ابومهدی المهندس جانشین فرمانده حشدالشعبی که در حادثه ترور روز جمعه 13 دی ماه فرودگاه بغداد به همراه سردار سلیمانی به دست نیروهای نظامی آمریکا به شهادت رسیده بود، حضور پیدا کرد و با خانواده ایشان دیدار کرد.

دکتر لاریجانی در این دیدار حاج ابومهدی المهندس را از مردان بزرگ و مخلص دانست و گفت: ایشان به جهان اسلام خدمت فراوان کرد و نقش ایشان در حوادث سخت عراق و مبارزه با داعش بسیار برجسته بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایشان در مبارزه با رژیم بعث و در مقطع سقوط صدام و همچنین در مرحله استقرار و تشکیل حکومت جدید در بغداد نقشی برجسته ، موثر و وحدت بخش در بین نیروهای مسلمان داشت.

در این دیدار، محمد جعفری مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به خاطرات خود با شهید ابومهدی المهندس گفت: بنده از سال 64 با ایشان آشنایی و دوستی دارم. ایشان در سپاه بدر و ما در قرارگاه رمضان بودیم.

جعفری، شهید ابومهدی المهندس را فردی جامع الاهداف توصیف کرد و افزود: او علاوه بر نخبگی در عرصه نظامی، در جنبه های امنیتی، سیاسی، اجتماعی و عقیدتی شخصیتی مبرز و برجسته داشت و بر جدیدترین فناوری هیا روز در حوزه خود مسلط بود.

به گزارش پارلیران، پیش از این رئیس دستگاه قانونگذاری کشور در منزل شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید سردار حسین پورجعفری حضور پیدا کرد و به خانواده این شهدا تبریک و تسلیت گفت.

نظرات کاربران

Parameter:451370!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین