صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/30
0.0 (0)

بازتاب دغدغه های اقتصادی نمایندگان در اینستاگرام

نرخ ارز درگیر حباب جغرافیایی / سوء مدیریت ریشه مشکلات خودروسازی/ دلار ۴۲۰۰ مواد غذایی هزینه واردات تایر چینی

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی مطالب زیر را منتشر کرده است

امیرخجسته  فتوتیتر زیر را از صحبت های خود درباره ریشه مشکلات اقتصادی را به اشتراک گذاشته است.

سید جواد ساداتی نژاد مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است

اسدالله عباسی  بخش هایی از گفت و گوی خود را به اشتراک گذاشته است.

سیده حمیده زر آبادی  مطلب زیر را منتشر کرده است

سودجویان دلار ۴۲۰۰ مواد غذایی را صرف واردات تایر چینی کردند
🔘زرآبادی گفت: در فرآیند توزیع تایر، نظارت کافی و لازم انجام نشد و محصولاتی با کیفیت کمتر و قیمت بالا عرضه شد. بایستی وزارت صمت و بانک مرکزی شفافیت لازم در خصوص ارائه آمار افرادی که گفته می‌شود ارز دولتی برای واردات مواد غذایی گرفته ولی تایر چینی وارد کرده‌اند را به خرج دهند و اسامی آن‌ها را منتشر کنند.
🔘چند روز پیش، سخنگوی انجمن صنعت تایر گفته بود زمانی که واردات کالا با ارز ۴۲۰۰ تومانی آزاد بود واردکنندگانی که در بخش مواد غذایی فعالیت می‌کردند با استفاده از کارت بازرگانی خود آنقدر تایر وارد کشور کردند که ما تا سه سال آینده نیازی به واردات نداریم. از طرفی لاستیک‌های وارداتی از کیفیت خوبی هم برخوردار نیستند.
🔘در همین خصوص، سیده‌حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با اقتصاد۲۴ گفت: سال گذشته اعتراضات رانندگان خودروهای سنگین را داشتیم که پس از آن، دولت استراتژی مبنی بر واردات با ارز ۴۲۰۰ را اعمال کرد تا دیگر شاهد مشکلات تایر در کشور نباشیم.
🔘وی افزود: متاسفانه در فرآیند توزیع تایر، نظارت کافی و لازم انجام نشد و محصولاتی با کیفیت کمتر و قیمت بالا عرضه شد. بایستی وزارت صمت و بانک مرکزی شفافیت لازم در خصوص ارائه آمار افرادی که گفته می‌شود ارز دولتی برای واردات مواد غذایی گرفته ولی تایر چینی وارد کرده‌اند را به خرج دهند و اسامی آن‌ها را منتشر کنند.
🔘زرآبادی با تاکید بر اینکه در سال حمایت از تولید داخلی باید این موضوع را مدنظر قرار دهیم که کشور ما ظرفیت‌های خوبی برای تولید تایر دارد، افزود: محصولات تولید داخل در مقایسه با مشابه خارجی قابل رقابت نیستند، زیرا تولیدکنندگان داخلی هزینه کارگر، مالیات، بیمه و… را پرداخت می‌کنند و علیرغم آن باید محصولی را  با قیمت مناسب تولید و عرضه کنند که هزینه تمام شده آن نیز به‌روز محاسبه می‌شود در حالی که واردکنندگان با گرفتن ارز دولتی، محصولی را وارد می‌کنند که از لحاظ کیفی در سطح خوبی نبوده و نظارت‌ها نیز در این زمینه کافی نیست.
🔘عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چنانچه درخواستی مبنی بر رسیدگی به این موضوع به مجلس ارسال شود مطمئناً کمیسیون صنایع رسیدگی خواهد کرد ولی به دلیل اینکه تعداد دستور جلسات و موضوعاتی که به کمیسیون برای رسیدگی ارجاع شده زیاد است به همین دلیل کمیسیون در حال رسیدگی به آن‌هاست ولی چنانچه به عنوان درخواست خاص به کمیسیون ارجاع شود مطمئناً رسیدگی ویژه خواهد شد

علی ابراهیمی ویدئویی از ارتباط تلفنی با شبکه 5 به اشتراک گذاشته است.

 

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی از ادامه جلسه بررسی مشکلات استارتاپ ها با حضور مدیران سازمان تامین اجتماعی، معاونت علمی ریاست جمهوری و برخی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها در مجلس شورای اسلامی خبر داده است

 مصطفی کواکبیان در پیامی درگذشت معاون سازمان انرژی اتمی، دکتر احمدیان، را تسلیت گفته است

حمیدرضا حاجی بابایی مطلب زیر را منتشر کرده است.

 

رمضانعلی سبحانی فر  عکس زیر را از پیگیری امور حوزه انتخابیه به اشتراک گذاشته است

 

محمدرضا رضایی کوچی

احمد امیرآبادی فراهانی

عباس گودرزی

زهرا ساعی 

علی اکبر کریمی

محمد دامادی

سید فرید موسوی

همایون هاشمی

سیه فاطمه حسینی

داود محمدی

محمدرضا عارف

احمد سالک

عباسعلی پوربافرانی

پروانه سلحشوری

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:435460!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون