صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/14
0.0 (0)

اینستاملت گزارش می دهد

نحوه تقنین بر اساس سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری چه ویژگی‌هایی دارد/ با یارانه پنهان چه باید کرد / شرط بهبود روابط دیپلماسی تهران و ریاض

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

صفحه اینستاگرام دکتر علی لاریجانی   مطلب زیر را از جلسه بررسی نحوه تقنین بر اساس سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری منتشر کرده است.

محمود صادقی  مطلب زیر را از حساب کاربری توئیتر خود در صفحه اینستاگرام بازنشر داده است.

وی همچنین مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است:

محمود صادقی در گفت‌وگوی ویدئویی با #اعتمادآنلاین: 🔹موکل نباید از فرایند عملکرد وکیل خود بی‌خبر بماند. 🔹من جزو پیش‌قدم‌های طرح شفاف‌سازی عملکرد نمایندگان مجلس بودم. 🔹اولین بار طرح شفاف‌سازی آرای نمایندگان را آذرماه سال 96 محمدجواد فتحی، نماینده تهران و عضو فراکسیون امید ارائه کرد. 🔹اولین بند برنامه راهبردی فراکسیون شفاف‌سازی، شفافیت فرایند‌های مجلس است که یکی از قسمت آن به شفافیت آرای نمایندگان مجلس باز می‌گردد. 🔹به نظر من شفافیت آرای نمایندگان تضمین‌کننده کیفیت کار نمایندگان است. 🔹بالای 80 کشور در دنیا آرای نمایندگان را شفاف کرده‌اند و به صورت آنلاین ارائه می‌دهند. 🔹مجلس در بین نهادهای نظام در حال حاضر شفاف‌ترین نهاد است. 🔹از هر 100 مطلبی که در جلسات غیرعلنی مطرح می‌شود 99 مورد آن کاملاً قابل انتشار است و می‌توان از رادیو پخش کرد

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی مطالب زیر را به اشتراک گذاشته است.

 

رمضانعلی سبحانی فر  و امیرخجسته و سید جواد ساداتی نژاد  هفته نیروی انتظامی را تبریک گفته اند.

 

 طیبه سیاووشی  درباره بازگشت 1783 لوح دوره‌ی تخت‌جمشید به کشور مطلب زیر را منتشر کرده است.

چهارشنبه دهم مهرماه 1398، به همراه فاطمه ذوالقدر و فریده اولادقباد از نمایندگان مردم تهران در مجلس، وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و دیگر مسئولین آن وزارتخانه، در مراسم رونمایی از ۱۷۸۳ لوح هخامنشی شرکت کردیم که در نتیجه‌ی تلاش‌های حقوقی و دیپلماتیک وزارت امور خارجه و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری پس از ۸۴ سال از ایالات متحده‌ی امریکا باز پس گرفته شده‌اند.
متن الواح به خط میخی و زبان ایلامی بوده و نشان‌دهنده‌ی موضوعات مختلفی ازجمله راه‌ها، مبادلات مالی و حتی میزان دستمزد کارگران است. تالار هخامنشی موزه‌ی ملی ایران تا ۳۰ مهرماه این الواح را در معرض نمایش عموم قرار داده است.
این الواح که ده‌ها سال‌ها پیش توسط دولت ایران به شکل امانی به دانشگاه شیکاگو برای مطالعات داده شده بود، با تلاش وزارت خارجه و وزارت میراث فرهنگی به کشور بازگردانده شده است.
هرچند تلاش جامعه‌ی مدنی در تعامل وزارت خارجه و وزارت میراث فرهنگی و معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری این مهم را در پی داشته است اما نباید از نقش و رویکرد تعاملی دانشگاه شیکاگو برای برگرداندن این الواح چشم پوشید.

مصطفی کواکبیان مطلب زیر را منتشر کرده است

کواکبیان در دومین دور نشست عمومی‌منطقه 5 در مسجد باب‌الحوائج:
ما برای گسترش روابط با عربستان سعودی به شرط آنکه دست از تجاوز به یمن بردارد مشکلی نداریم

دور دوم جلسه عمومی‌رسیدگی به مشکلات مردم منطقه ۵ روز چهارشنبه ۹ مهر ۹۸ در مسجد باب الحوائج سیمون بولیوار با حضور فرماندار تهران، معاون فنی و عمرانی و معاون امنیتی فرماندار تهران،  جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولین اجرایی دستگاه‌های دولتی، دبیران شورایاری‌ها و جمعی از مردم منطقه ۵ برگزار گردید.
مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی‌با ذکر آیه ای از قرآن گفت: "...وَاخْفِضْ جَنَاحَکَ لِلْمُؤْمِنِینَ"، خداوند متعال به پیامبرش دستور می‌دهد آغوش خودت را برای مومنین بگشا وآنان را در پناه خود قرار بده.
وی افزود ما نمی‌توانیم نسبت به مشکلات مردم بی‌تفاوت باشیم زیرا این بی‌تفاوتی حتما زمینه‌ساز کاهش بی‌اعتمادی نسبت به نظام خواهد شد.
وی  با اشاره به پیروزی‌های اخیر انصارالله یمن با بیش از ۲۰۰۰ اسیر سعودی و گستردگی عملیات گفت: حال باید از آمریکا پرسید آیا این هم کار ایران است؟ مگر ما لشگر به آنجا فرستادیم.  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: به عربستان سعودی و سران آن می‌گوییم به عقل بیاید و از دنباله روی قدرت‌های بیگانه دست بردارد. همچنین به قدرت‌های خارجی می‌گوییم از اتهام زنی به ایران دست بردارند، چرا که خود بهتر می‌دانند یمن از هوا و زمین و دریا تحت محاصره و تحریم. لذا ما با گسترش روابط با عربستان سعودی به شرط آنکه دست از تجاوز به یمن بردارد مشکلی نداریم.
دکتر کواکبیان افزود: چطور شما (قدرت‌های غربی) به عربستان سلاح می‌فروشید و کسی نباید سوالی بپرسد!
امروز عزت و اقتدار ملت بزرگ ایران به جایی رسیده که ماکرون پشت درب محل استقرار رئیس‌جمهور آمده و می‌گوید ترامپ پشت خط است و قصد صحبت با آقای روحانی را دارد که وی نمی‌پذیرد.
رییس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی‌تصریح کرد: آقای رئیس جمهور لبخندهایی در دیدار سران کشورهای مختلف زدند که برخی گلایه‌هایی کردند؛ خوب ایشان باید گریه می‌کردند؟ اتفاقا بهترین روش برای نشان دادن موضع بالای اقتدار ایران همین دیپلماسی لبخند بود

حمیدرضا حاجی بابایی بخشی از صحبت های خود در جلسه علنی درباره همسان سازی حقوق و انتقاد از پرداخت های نجومی را به اشتراک گذاشته است

محمدرضا رضایی کوچی  متن گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره طرح های دولت در حوزه مسکن را در زیر منتشر کرده است

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:432911!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون