صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/22
0.0 (0)

نائب رییس مجلس در انتقاد به پروژه‌های نیمه کاره استان:

نامه امام علی(ع) به مالک اشتر منشور حکومت اسلامی است

نائب رییس مجلس شورای اسلامی در انتقاد به پروژه‌های نیمه‌کاره، با تاکید بر تمرکز اعتبارات در چند پروژه مهم و اساسی، اظهار کرد: می‌توانیم هزینه‌هایی که در زمین خاک می‌خورد را به کارایی تبدیل کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت مسعود پزشکیان در جلسه شورای اداری و آیین افتتاح پروژه‌های زیربنایی و اقتصادی استان، بر تمرکز اعتبارات بر روی چند پروژه مهم و اساسی تاکید کرد و گفت: شروع کردن ده‌ها و صدها پروژه در این وضعیت و با وجود این مشکلات، غیرممکن است، باید دولت اهتمام کرده تا چند پروژه درست و حسابی مورد توجه باشد، در این صورت مشکلات راحت‌تر حل شده و به تدریج می‌توان بقیه طرح‌ها و پروژه‌ها را اجرایی کرد.

وی به وضعیت راه‌آهن میانه به تبریز اشاره کرد و گفت: این پروژه بعد از ۲۰ سال به تکان اساسی نیاز دارد و اگر همتی شود که شاهد اتمام این پروژه باشیم بسیار بهتر از آن است که شاهد پروژه‌های نیمه کاره باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که بسیاری از بزرگان اسلام معتقدند نامه امام علی(ع) به مالک اشتر در حقیقت منشور حکومت اسلامی است، اظهار کرد: اگر بتوانیم تا جایی که ممکن است الگوی تعیین شده در حوزه استانداری از سوی مولای متقیان را اجرایی کنیم، قطعا توان، شکوفایی و خلاقیت در استان‌ها بسیار بالاتر خواهد رفت. 

نائب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اگر چنین اتفاقی در ساختار حکومتی ما اتفاق بیفتد، استان‌ها به سرعت بالایی می‌توانند جهش کنند، گفت: اگر تا حد امکان، دولت اختیارات را واگذار کند، می‌توانیم در این شرایط بحرانی که در آن گرفتار آمده‌ایم، موفق‌تر عمل کنیم.

وی با بیان این‌که متاسفانه دولت در این وضعیتی که با تمام جاها در حال نبرد است، مورد اتهام قرار می‌گیرد که امری غیرمنصفانه است، افزود: مشکلاتی که وجود دارد زاییده سیاست و یا حتی مدیریت دولت نیست، چرا که زاییده تحریم‌ها است؛ نمی‌دانم که چرا دولت آنگونه که باید در مقابل تحریم‌ها صحبت نمی‌کند.

پزشکیان افزود: به هر حال مشکلاتی برای ما ایجاد کرده‌اند که مقصر دانستن دولت ناجوانمرانه‌ است.

وی در ادامه متذکر شد: حدود چهار الی پنج کیلومتر مانده تا تونل کشی زاب تمام شود، کافی است در این رابطه همت شود تا در سال‌جاری هم قطاری به تبریز برسد و هم آب به دریاچه سرریز شود.

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425312!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین