صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/28
0.0 (0)

وقف‌چی خبرداد:

نابودی صدها هکتار از مراتع زنجان در آتش بی‌توجهی مسئولین

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس، گفت: به دلیل کم کاری و بی توجهی مسئولین بیش از هزار هکتار از مراتع زنجان و طارم در آتش سوخت.

علی وقف‌چی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیع و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص آتش سوزی در مراتع استان زنجان، گفت: متاسفانه روز سه شنبه(۲۶ شهریورماه) هفته جاری آتش‌سوزی در مراتع با ارزش زنجان و طارم حادث شد، با وجود اینکه این آتش‌سوزی در ابتدای روز صورت گرفت امکان مهار سریع آن وجود داشت.

نماینده مرم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دلیل کم کاری و بی توجهی مسئولین بیش از هزار هکتار از مراتع زنجان و طارم در آتش سوخت، تصریح کرد: با وجود حضور استاندار، نیروهای نظامی و انتظامی، هلال احمر، آتش نشانی و شهرداری در محل حادثه از استاندار و دادستان این انتظار و درخواست وجود دارد تا با مسئولین متخلف برخورد قانونی صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع آتش سوزی را ساعت یک و سی دقیقه ظهر به اطلاع مدیر کل منابع طبیعی رساندم و نیروها ساعت هشت شب به محل حادثه رسیدند، ادامه داد: ارزش اقتصادی مراتعی که در آتش می‌سوزند بسیار بالا است، افرادی که کوتاهی و سرمایه ملی را نابود می‌کنند باید پاسخگو باشند.

وی با تاکید بر اینکه اگر نیروهای ارتش، سپاه، سایر نیروهای امدادی و مردمی برای مهار آتش حضور نداشتند شاهد در آتش سوختن باغات و روستاها نیز می‌شدیم، عنوان کرد: در صورتی که با مسئولین بی‌توجه و سهل انگار در آتش‌سوزی مراتع زنجان و طارم برخورد نشود شاهد تکرار آن در سایر استان‌ها می‌شویم.

وقف‌چی در پایان با بیان اینکه اگر در ساعت اولیه آتش مهار می‌شد میزان خسارت‌ها و وسعت آتش‌سوزی بسیار کاهش پیدا می‌کرد، گفت: بارها از مسئولین در‌خواست کرده‌ایم تا با ارائه لایحه زمینه حل مشکلات موجود در کنترل اینگونه آتش‌سوزی‌ها را فراهم کنند./

پایان پیام

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:430286!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون