صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/12
0.0 (0)

وقف‌چی مطرح کرد:

نابودی سیب در سردخانه‌ها با وجود تقاضای خرید از سوی آلمان

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: محصولات کشاورزی و باغی به راحتی در انبارها از بین میروند درحالی که کشورهایی مانند آلمان درخواست واردات سیب از ایران را دارند و این موضوع می‌‎تواند فرصت مناسبی برای ارز آوری بخش کشاورزی باشد.

علی وقف‌چی عضو کمیسیون کشاورزی،آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص از بین رفتن محصولات کشاورزی و باغی در انبارها و سردخانه‌ها، گفت: رخ دادن چنین اتفاقاتی به دلیلی بی تدبیری مسئولین وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی به عنوان تامین کننده و تولید کننده مایحتاج مردم است.

وضعیت کشاورزان و منابع ملی برای مسئولان اهمیت ندارد

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای متولیان تولید و تامین مواد غذایی جامعه وضعیت کشاورزان و منابع ملی اهمیت ندارد، تصریح کرد: نباید اجازه داد منابع کشور در شرایطی که قیمت واقعی نیم لیتر آب بیش از 500تومان است به راحتی از بین برود.

درحالی محصولی مانند هنداوانه با قیمت هر کیلوگرم 500تومان به فروش می‌رسد که نیاز به آب بسیار فراوانی دارد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه درحالی محصولی مانند هنداوانه با قیمت هر کیلوگرم 500تومان به فروش می‌رسد که نیاز به آب بسیار فراوانی دارد، ادامه داد: محصولات کشاورزی و باغی به راحتی در انبارها از بین میروند درحالی که کشورهایی مانند آلمان درخواست واردات سیب از ایران را دارند و این موضوع می‌‎تواند فرصت مناسبی برای ارز آوری بخش کشاورزی باشد.

 

وقف‌چی با تاکید بر اینکه دلیل بی‌تفاوتی مسئولین مربوطه درخصوص از بین رفتن بخشی از محصولات تولیدی باغی و  کشاورزی مشخص نیست، عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی باید با اقتدار از شان نظارتی خود استفاده و به این موضوع ورود کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:423781!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون