صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/12
0.0 (0)

جعفرزاده در تشریح نشست فراکسیون مستقلین ولایی:

میزان گردشگران ورودی به کشور 50درصد رشد کرده است

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس، گفت: میزان گردشگران ورودی در سال گذشته 52 درصد رشد معادل 7 میلیون و 800 هزار نفر داشته، همچنین گردشگران ورودی در شش ماهه نخست سال جاری نیز 27 درصد رشد کرده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز( یکشنبه 12 آبان‌ماه) فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی، گفت: نشست امروز فراکسیون مستقلین با حضور مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

بهره برداری از 209 پروژه در دستور کار وزارت میراث فرهنگی

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس گزارش‌های ارائه شده توسط وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح و بهره برداری از 209 پروژه شامل 28 هتل چهار و پنج ستاره در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد و بزودی انجام می‌شود، ادامه داد: یک هزار و 425 واحد بوم گردی افتتاح شده و مجموعا 2 هزار و 451 پروژه گردشگری در دستورکار است که 750 پروژه آن تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری می‌رسد.

300هزار شغل در دوساله ابتدایی دولت دوازدهم ایجاد شده است

این نماینده مردم در مجلس شوای اسلامی با تاکید بر اینکه در دو ساله ابتدایی دولت دوازدهم 300 هزار شغل به صورت مستقیم در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری ایجاد شده است، عنوان کرد: تاکنون در قالب اشتغال روستایی به میزان 6 هزار و 890 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان تخصیص داده شده است.

وی با بیان اینکه میزان گردشگران ورودی در سال گذشته 52 درصد رشد معادل 7 میلیون و 800 هزار نفر داشته، همچنین گردشگران ورودی در شش ماهه نخست سال جاری نیز 27 درصد رشد کرده است، تصریح کرد: سند توسعه گردشگری کشور و همچنین سند برند ملی گردشگری کشور تدوین شده که از سند برند ملی گردشگری کشور در دهه فجر سال جاری رونمایی می‌شود.

32 فرآیند ادارات درحوزه گردشگری الکترونیکی شده است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 32 فرآیند ادارات در حوزه گردشگری به منظور شفافیت و تکریم ارباب رجوع الکترونیکی شده است، ادامه داد: در سال گذشته 608 میلیون دلار از محصولات صنایع دستی به صورت چمدانی و گمرکی از کشور صادر شد.

واگذاری 69 پروژه به بخش خصوصی در دستورکار وزارت میراث فرهنگی

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه کشور ایران با ثبت 8 شهر و 2 روستا در حوزه صنایع دستی رتبه اول جهانی را کسب کرده است، گفت: در حوزه میراث فرهنگی اجرای بیش از 4 هزار پروژه عمرانی با اشتغال 25 هزار نفر و واگذاری 69 پروژه  به بخش خصوصی به حجم 146 میلیارد تومان در دستور کار وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار دارد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:436391!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون