صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس

473520 1399/10/24 16:34:00
0.0 (0)

در صحن علنی 24 دی صورت گرفت؛

موافقت نمایندگان با کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراها و تفحص از فولاد مبارکه اصفهان

نمایندگان مجلس علاه بر تصویب کلیات طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات وظایف و انتخابات  شوراها با طرح تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان موافقت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه علنی امروز (چهارشنبه 24 دی ماه) مجلس شورای اسلامی راس ساعت 8 و 3 دقیقه با حضور 207 نفر از نمایندگان آغاز شد.

گفتنی است، نمایندگان مجلس به عنوان نخستین دستور به بررسی کلیات طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات وظایف و انتخابات  شوراهای اسلامی کشور پرداخته و در نهایت پس از استماع استدلال های مخالفان و موافقان، کلیات آن را با 168 رأی موافق، 64 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 247 نماینده حاضر به تصویب رساندند.

دکتر قالیباف پس از تصویب کلیات طرح مذکور اعلام کرد که با توجه به حساسیت‌هایی که در زمینه اصلاح قانون مذکور وجود دارد، طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات وظایف و انتخابات  شوراهای اسلامی کشور 2 شوری شده و برای بررسی بیشتر به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ارجاع می‌شود.

 

تصویب طرح تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان

نمایندگان همچنین در نشست روز چهارشنبه (24 دی) طرح تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان را با 198 رأی موافق، 28 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 245 نماینده حاضر در جلسه تصویب کردند.

 

مجازات توهین کنندگان به قومیت ها، ادیان و مذاهب اسلامی تعیین شد

در ادامه نمایندگان بررسی گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد طرح الحاق دو ماده به کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی اعاده شده از شورای نگهبان را دردستور کار قرار داده و ردیف‌های 1-1، 1-2و1-3 صدر ماده 470 مکرر الحاقی موضوع ماده یک را اصلاح کردند، در پی تصویب این مصوبه، توهین‌کنندگان به قومیت‌ها، ادیان و مذاهب اسلامی به حبس و جزای نقدی درجه 5 یا یکی از آن دو یا به حبس و جزای نقدی درجه 6 محکوم خواهند شد.

نمایندگان مجلس همچنین با طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه معدن موافقت و آن را به تصویب رساندند

 

تذکرات گسترده نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی

رییس مجلس شورای اسلامی  ساعت 9:30 مهلت نیم ساعته‌ای را جهت تنفس نمایندگان اعلام کرد. سپس در ساعت 10 نشست صحن به ریاست سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس با حضور 151 نفر از نمایندگان و با قرائت تذکرهای کتبی آغاز شد.

 

اسامی ناطقان میان دستور جلسه صحن علنی

بر اساس این گزارش حسن لطفی نماینده رزن و درگزین، الهویردی دهقانی نماینده ورزقان، معین‌الدین سعیدی نماینده چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند، محمد علی پور نماینده ماکو و چالدران و پلدشت و شوط، غلامحسین رضوانی نماینده تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس ناطقان میان دستور جلسه علنی چهارشنبه (24 دی ماه) بودند.

 

دو سوال ملی از وزرای کشور و علوم اعلام وصول شد

سیدناصر موسوی لارگانی عضو هیات رئیسه مجلس سوال ملی علی کریمی فیروزجایی نماینده بابل از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سوال ملی روح الله نجابت نماینده شیراز و زرقان و تعدادی از نمایندگان از وزیر کشور را اعلام وصول کرد.

 

تذکر مجمع نمایندگان استان مرکزی به وزیر نیرو

علی نیک زادثمرین نایب رییس دوم مجلس تذکر مجمع نمایندگان استان مرکزی به وزیر نیرو درباره رفع مشکل قطع مکرر برق در شهرستان‌های استان مرکزی، را قرائت کرد.

 

جلسه بعدی، دوشنبه ۲۹ دی ماه

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نشست چهارشنبه (24 دی ماه) صحن را ساعت 12 و 15 دقیقه به پایان رساند و زمان نشست بعدی را روز دوشنبه (29 دی ماه) ساعت 7:45 صبح اعلام کرد.

نظرات کاربران

Parameter:473520!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون