صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/17
0.0 (0)

| واکنش‌ها به توهین یکی از سخنرانان علیه مجلس|

مقصودی:  اهانت به مجلس، نظام را  دشمن شاد می کند|هر سخنرانی قانون شناس نیست

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است افراد باید متناسب با جایگاه و در حیطه وظایف خود سخنرانی کنند و به حوزه ای که در آن تخصص و یا از آن اطلاع ندارند،  ورود نکنند.

حسین مقصودیدر گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اظهارات یکی از سخنرانان درباره یکی از طرحهای در حال بررسی نمایندگان مجلس ، گفت: برخی از سخنرانانی که به خصوص در میان مردم شهره هستند باید نسبت به نوع سخنان خود حساسیت بیشتری داشته باشند اما متأسفانه برخی اظهارات به گونه ای است که از آن گله مند هستیم.

اظهارات سخنرانان مجالس عاشورایی باید موجب همدلی باشد

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تأکید کرد: سخنرانانی که بر منبر عاشورایی می نشینند باید به گونه ای صحبت کنند که سخنان آنها باعث ایجاد همدلی و اتحاد شود نه اینکه بی پروا و به بهانه امر به معروف و نهی از منکر با هر ادبیاتی به مسئولان و مدیران اهانت کنند. به خصوص که برخی از صحبت ها  در شأن یک سخنران نبوده و زمینه های همدلی و اتحاد را نیز از بین می برد.

وی در ادامه با بیان اینکه نخستین فردی که از حمله سخنرانان و برخی افراد به نهادهای اصلی کشور ناراحت می شود، قطعا مقام معظم رهبری است، عنوان کرد: یک سخنران نباید روی منبر حسینی به گونه ای سخنرانی کند که دشمنان نظام در داخل و خارج خوشحال شوند و عناد خود را از طریق فضای مجازی نشر دهند و موجب تفرقه شوند

  هر سخنرانی قانون شناس نمی شود

مقصودی در ادامه با ابراز تأسف از حمله لفظی یکی از سخنرانان به مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: قطعا ایشان یک کارشناس در حوزه دینی هستند، اما باید دقت کنند که در حوزه قانونگذاری اهل فن و توجه نداشتند که مجلس صرفا دو فوریت طرح را تصویب نکرده است و طرح در جریان است؛  چنانچه ما نیز به عنوان نماینده مجلس ادعایی در حوزه کار منبری نداریم.

این نماینده اصولگرای مجلس در ادامه اظهارات سخنران توهین کننده  نسبت به مجلس شورای اسلامی را کج سلیقگی دانست و افزود: وی در حوزه خود به وظیفه اش عمل نکرده و در کنار او عده ای به تشویق این رفتار می پردازند‌.  بدیهی است توهین کنندگان  از عقلانیت اجتماعی و سیاسی برخوردار نیستند و قصد دارند با ادبیات خاص و غیر متعارفی یکی از ارکان نظام  را تضعیف کنند.

وی ادامه داد: ما نمایندگان مجلس در جهت  سیاست های رهبری معظم انقلاب گام بر می داریم و  اینگونه گفتار و کردار را از سوی   هر کس که باشد، محکوم می کنیم.

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429113!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین