صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/16
0.0 (0)

ابراهیمی:

معدوم سازی جوجه‌های یک روزه حاصل عدم برنامه‌ریزی در مدیریت بازار

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: معدوم سازی جوجه‌های یک روزه حاصل عدم برنامه‌ریزی و سیاست‌گذار در مدیریت بازار مصرف است.

علی ابراهیمی سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص میزان تولید جوجه یک روزه در کشور، گفت :باید توجه کرد در صنعت طیور گوشتی و تخم گذار در قالب زنجیره‌های مرتبط با یکدیگر تولید صورت می‌گیرد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مزارع پرورش مرغ اجداد در کشور وجود دارند که پایه تولید مرغ مادر هستند، از مرغ‌های مادر نیز جوجه یک روزه تولید می‌شود در ادامه نیز از جوجه‌های یک روزه نیز در زمینه پرورش مرغ گوشتی و یا تخم‌گذار استفاده می‌کنند، ادامه داد: نژاد جوجه‌های یک روزه مورد استفاده در صنعت مرغ گوشتی و یا مرغ تخم گذار بسته به نوع نیاز متفاوت است.

ظرفیت تولید سه میلیون تن مرغ گوشتی در کشور ایجاد شده است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه توسعه در تولید مرغ اجداد به معنای افزایش تولید مرغ مادر و در ادامه تولید جوجه یک روزه است، عنوان کرد: ظرفیت سالن‌های پرورش مرغ گوشتی در کشور خوشبختانه برای تولید سه میلیون تن در سال فراهم شده است که جدای از ایجاد زیرساخت، سالن‌های پرورش و نهاده‌ نیاز به بازار مصرف نیز دارد.

جوجه یک روزه

بازار مصرف داخلی ماهانه به 100میلیون قطعه مرغ نیاز دارد

وی با بیان اینکه متاسفانه در ایجاد بازار مصرف مرغ گوشتی اقدامات خوبی صورت نگرفته در حال حاضر مجبور به سرمایه گذاری برای تولید کشور هستیم، تصریح کرد: بازار مصرف داخلی درحال حاضر به صورت ماهانه به یک صد میلیون قطعه نیاز دارد که در برخی موارد تولید ماهانه به 120میلیون قطعه نیز می‌ر سد.

کاهش تقاضا صرفه اقتصادی تولید جوجه یک روزه را از بین می‌برد

ابراهیمی با اشاره به اینکه افزایش میزان تولید ماهانه مرغ گوشتی باعث می‌شود که قیمت جوجه یک روزه تا حدی کاهش پیدا کند که هزینه حمل و نقل آن صرفه اقتصادی ندارد، ادامه داد: کاهش قیمت جوجه یک روزه باعث می‌شود تا آن را در قالب معدوم سازی به پودر گوشت تبدیل کنند که اتفاق ناگواری در صنعت طیور است.

بازار مرغ کشورهای همسایه در دسترس است

رئیس کمیته دام و طیور کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه معدوم سازی جوجه‌های یک روزه حاصل عدم برنامه‌ریزی و سیاست‌گذار در مدیریت بازار مصرف است، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی باید ممنوعیت صادرات گوشت مرغ را اعمال نکنند، محدودیت‌های حساب نشده اعمالی در این زمینه موجب زیان تولیدکنندگان شده است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: بعد از تصویب قانون تمرکز وظایف، اولین سالی بود که شاهد اتفاق ناگوار معدوم سازی جوجه‌های یک روزه بوده‌ایم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:433297!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون