صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/16
0.0 (0)

ابطحی:

مسولان دیپلماسی در برداشتن گام سوم "هیهات منا الذله" را سرمشق قرار دهند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت:دولت باید این مسیر گام سوم را با تاسی از قیام عاشورا و عزت ادامه دهد؛ همانطور که گروه‌های مقاومت منطقه از این راه جواب گرفتند.

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به فرهنگ عاشورا که مدرسه مقاومت است، گفت:فرهنگ عاشورا به عنوان یک دانشگاه بزرگ انسان سازی، ۱۴۰۰ سال است که مطرح بوده است و هر چه دشمنان تلاش کردند با ابزار و وسایل مختلف با تهدیدات متفاوت که نور نهضت امام حسین (ع) را خاموش کنند، نتوانستند.

وی افزود:پیاده روی عظیم اربعین که متجاوز از۲۰ میلیون نفر در آن حضور دارند نشان می‌دهد که دشمنان موفق نشدند که این فرهنگ عاشورایی را از بین ببرند، قیام امام حسین (ع)کار خودش را در دنیا انجام می‌دهد.

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه حادثه کربلا در بطن خود سرشار از درس‌ها و نکته‌های ارزشمند فراوانی است، اما چند نکته جلوه پررنگ‌تری دارد، ادامه داد: بزرگترین درسی که از امام حسین (ع) و فرهنگ عاشورا می توانیم بگیریم ؛این است که ما در عاشورا بی طرف نداریم یا باید حسینی بود یا یزیدی.

بیشتر بخوانید:

 

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با بیان اینکه شهید مطهری می گویند که شمر و یزید زمانه خود را بشناسید،مطرح کرد: کسانی که فکر می کنند عاشورا صحنه مذاکره بوده از عاشورا درس نگرفته اند یا خودشان را به خواب زدند، درخصوص مذاکرات ما با دولت های استکباری به تعبیری "جامعه جهانی"، دولت های استکباری خط مشی زیاده خواهی و زورگویی های یزیدیان زمان را اجرا می کنند.

نسخه عاشورا در یمن، سوریه، عراق و برای محور مقاومت جواب داده است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مسولان دیپلماسی باید" هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّة"  را سرلوحه مسیر خودشان قرار دهند،تاکید کرد: دولت و نظام ما اگر بخواهد درس بگیرند ، قیام و نهضت عاشورا  پیش روی آنها است و گام سوم را باید محکم بردارند، آنها "هیهات منا الذله" امام حسین(ع) را شعار خود قرار داده و  به جلو بروند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به گام سوم کاهش تعهدات برجامی، مطرح کرد: گام سوم باید خیلی محکم تر باشد. نسخه عاشورا در یمن، سوریه، عراق و برای نیروهای انصارلله، حشدالشعبی، حماس و حزب الله و محور مقاومت جواب داده است. دولت باید این مسیر را ادامه دهد؛همانطور که گروه‌های مقاومت منطقه از این راه جواب گرفتند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428878!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین