صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/15
0.0 (0)

شیخ با اشاره به بند ۱۷ سیاست های کلی قانون گذاری:

مسئولان ارشد نظام باید قانون را بیش از دیگران محترم بشمارند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: اگرمسئولان ارشد نظام قانون را بیش از دیگران محترم شمرده و خود را ملزم به رعایت آن بدانند، مردم نیز به آنها تأسی کرده و قانون را محترم می‌شمارند.

مهدی شیخ  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به بند 17 سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری ابلاغی مقام معظم رهبری به قوای سه گانه کشور در خصوص ترویج و نهادینه سازی فرهنگ رعایت، تمکین و احترام به قانون و تبدیل آن به یک مطالبه عمومی، گفت: اگر بخواهیم رعایت و تبعیت از قانون، نهادینه فرهنگ شود باید قانون شکنی را به عنوان یک ضد هنجار و قانون را یک هنجار قوی در نظام اجتماعی ببینیم، به نحوی که اگر کسی از آن تخطی کند، کار بسیار قبیحی انجام داده باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، افزود: به منظور ترویج و نهادینه سازی فرهنگ تمکین به قانون باید قوانین شفاف و روشنی وضع کرده و از قوانین متعارض و موازی که موجب فرار از قانون از طریق قانون می‌شود جلوگیری کنیم، همچنین لازم است برخی از قوانین مورد بازنگری قرار گرفته و اصلاح شود.   

مسئولان ارشد نظام باید قانون را بیش از دیگران محترم بشمارند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه مسئولان ارشد نظام، سران قوا، وزرا و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید قانون را بیش از دیگران محترم بشمارند و خودشان را بیش از دیگران ملزم به رعایت قانون بدانند، تصریح کرد: در این صورت مردم نیز به آنها تأسی کرده و قانون را محترم می‌شمارند و از طرفی اگر مردم ببینند رئیس دولت، وزیر و یا مسئولی از قانون تبعیت نمی‌کند، آنها نیز به طریق اولی به قانون تمکین نخواهند کرد.   

رسانه‌ها باید به سمت ترویج و نهادینه سازی فرهنگ رعایت قانون سوق پیدا کنند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس در پایان خاطر نشان کرد: به منظور ترویج و نهادینه سازی فرهنگ رعایت، تمکین و احترام به قانون و تبدیل آن به یک مطالبه عمومی ابتدا باید رسانه‌ها، تبلیغات، آموزش‌های اجتماعی و آموزش‌های عمومی را به آن سمت سوق دهیم، چرا که غایت قانون، اصل اساسی و شیرازه حفظ یک نظام اجتماعی است، بنابراین اگر در اجرا، تمکین و رعایت قانون لغزشی ایجاد شود، نظام اجتماعی دستخوش مشکلات خواهد شد. /

پایان پیام 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:433152!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون