صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/04/28
0.0 (0)

کوهکن:

مذاکره پذیر بودن بینه دفاعی ایران بازی رسانه ای است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس می گوید آمریکایی ها با تغییر الفاظ در اخبار شبکه های خارجی می خواهند بر روی افکار عمومی تاثیر بگذارند.

محسن کوهکن ریزی عضو کمیسیون صنایع و معادن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ادعای وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه ایران مذاکره بر سر بینه دفاعی و توان موشکی را پذیرفته است، تاکید کرد: هیچ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران بر سر بنیه دفاعی مذاکره نمی کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس با اشاره به اینکه هر حکومتی استراتژیک خود را مشخص کرده و برای رسیدن به آن هدف تاکتیک های مختلفی را دنبال می کند، گفت: احتمال تحلیل اشتباه در تاکتیک ها وجود دارد، افرادی که ظاهر تاکتیک ها را تحلیل کنند، به اشتباه می افتند و تصور می کنند آمریکایی ها تغییر مسیر داده اند.

نماینده مردم لنجان در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: با اتفاقی که اخیرا رخ داده است آمریکایی ها دستپاچه شده است و دست به تغییر تاکتیک های خود زده اند از این رو باید در تحلیل این تاکتیک ها دقت لازک را داشت، چرا که آنها با تغییر تاکتیک از مسیر رسیدن به اهداف منحر نمی شوند.

موشک بالستیک

 

وی اظهار داشت: آمریکا با استفاده از زمان، شرایط جدیدی را فراهم می کنند تا با بیان مطالبی پاسخ های طرف مقابل را چک کند، با این حال آنچه مسلم است پاسخ روشن و صریح ایران بوده که نمی توان آن را منکر شد، سیاست های کلی نظام همان طور که در قانون اساسی تاکید شده است در جایی تعیی می شود که کسی نمی تواند آن را زیر سوال ببرد.

کوهکن در ادامه این گفت‌وگو تاکید کرد: اگر مسئولی به اشتباه نحوی صحیت کند که به نظر برسد ایران کوتاه آمده یا نرم شده در واقع اشتباه است چرا که جایگاهی سیاست های کلی نظام می گیرد که با کسی تعارف ندارد و در عین حال مردم را محرم خود می داند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه سیاست ها کلی نظام بارها به صورت شفاف بیان شده است، ادامه داد: در روزهای اخیر با رصد اخبار در شبکه های خارجی شاهد تغییر رویه آمریکا و استفاده از الفاظ زیبا از سوی آنها هستیم که تلاش می کند بر روی افکار عمومی اثر بگذارند و مردم را همراه خود کنند، آنها از عبارتی چون به دنبال جنگ با ایران نیستند می خواهند واکنش ها را ارزیابی کند از این رو چنین ادعاهایی را دروغ میدانیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: آنها استراتژی خود را که مخالفت و مبارزه با نظام جمهوری اسلامی است تعریف کرده اند، از سوی دیگر مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کشور بارها تاکید کرده اند که ایران بر روی توان موشک و نظامی مذاکره نمی کند، هیچ ملتی درباره بینه دفاعی خود با هیچ مذاکره ای نمی کند، اگر مسئولی حرفی زده باشد و استنباط آمریکا این بوده که ایران در این زمینه مذاکره می کند، مجلس با شناسایی و بر خورد با این فرد دست از تلاش بر نمی دارد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:421156!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون