صفحه اصلی » نظارت » اصل نودم
1398/10/03
0.0 (0)

مدیریت بازار ارز مهم ترین مولفه تقویت ارزش پول ملی است

 سخنگوی کمیسیون اصل  نود مجلس معتقد است مدیریت صحیح بازار ارز می تواند به عنوان یکی از مهمترین مولفه های تقویت ارزش پول ملی محسوب شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی به نقل از ایران اکونومیست، بهرام پارسایی با بیان اینکه در نوسانات اخیر نرخ ارز عوامل بسیاری دخیل بوده است گفت: باید با شناسایی این عوامل مختلف سعی در ساماندهی نرخ ارز شود.

وی با بیان اینکه تعیین نرخ واقعی ارز نیاز به کار کارشناسی دارد تصریح کرد: تعیین نرخ ارز به صورت دستوری ممکن نبوده و در صورت انجام نیز می تواند اثرات مخربی بر کاهش هرچه بیشتر ارزش پول ملی داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه مدیریت صحیح بر بازار ارز می تواند به عنوان یکی از مهم ترین مولفه های تقویت ارزش پول ملی لحاظ شود گفت: باید بازار به صورت مداوم رصد شود تا عواملی که باعث کاهش ارزش پول ملی می شود مدیریت شود.

پارسایی با بیان اینکه ساماندهی نهایی نرخ ارز به تعیین تکلیف لوایح چهارگانه ای که در مجمع است نیز بستگی دارد افزود: تسهیل روابط با کشورهای دیگر نیز از مولفه های تاثیرگذار درنرخ ارز است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تعیین کننده نهایی قیمت ارز در شرایط فعلی فقط بازار است و بانک مرکزی با سیاستهای مشخص خود سعی در کاهش نوسانات دارد. از اینرو مردم باید به این نوع سیاست ها اعتماد کنند.

نظرات کاربران

Parameter:450662!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون