صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

مخالفت سازمان سنجش با تمدید کنکور نظام قدیم

در نشست امروز کمیسیون آموزش مجلس، موضوع تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم بررسی و با مخالفت سازمان سنجش مواجه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، در نشست امروز (یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، موضوع «بازگشایی مدارس و رعایت پروتکل های بهداشتی» با حضور مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دستور بود. با توجه به اینکه وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده بود که بازگشایی پیش از موعد مدارس با نظر ستاد ملی کرونا صورت گرفته، سئوال اصلی اعضای کمیسیون این بود که آیا وزارت بهداشت در این خصوص چه نظری دارد. پاسخ رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت و درمان در کمیسیون آموزش این بود که وزارتخانه نظر خود را به عنوان یک عضو در ستاد ملی کرونا به ستاد ابلاغ کرده و هشدارها و بایدها و نبایدها در خصوص بازگشایی مدارس را به ستاد اعلام کرده است و نظر نهایی درباره بازگشایی مدارس با ستاد ملی کرونا است نه وزارت بهداشت.

نارضایتی کمیسیون آموزش از نحوه رعایت پروتکل‌ها در مدارس

در ادامه نمایندگان مشاهدات و مستندات متعددی مبنی بر عدم رعایت پروتکل‌ها در مدارس ارائه و اعلام کردند که عدم رعایت فاصله اجتماعی، رعایت نکردن پروتکل‌ها داخل سرویس‌های بهداشتی و تراکم در کلاس‌ها به هیچ عنوان رضایت بخش نیست و نسبت به این مسئله معترض بودند.

بررسی موضوع «تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم» با حضور رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور دستور کار دوم نشست امروز کمیسیون بود که پس از بحث‌های فراوان در این باره رئیس سازمان سنجش خواستار عدم تمدید برگزاری کنکور نظام قدیمی‌ها شد چرا که تمدید این مهم موجب به تعویق افتادن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می‌شود. به گفته رئیس سازمان سنجش، داوطلبان پشت کنکوری نظام قدیم تا کنون 4 مرتبه کنکور داده‌اند لذا خواستار عدم هستیم.

نظرات کاربران

Parameter:462669!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون