صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/19
0.0 (0)

ابراهیمی:

محیطزیست شازند در معرض خطر جدی / برداشت شن و ماسه از معادن را متوقف کنید

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، گفت: بهره‌برداری از معادن شن و ماسه به محیطزیست و ذخیرگاه‌‌ جنگلی بلوط در منطقه شازند آسیب جدی وارد کرده است.

علی ابراهیمی سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با تخریب محیطزیست شهرستان شازند با بهره‌برداری از معادن شن و ماسه، گفت: بهره‌برداری از معادن شن و ماسه به محیطزیست و ذخیرگاه‌‌ جنگلی بلوط در منطقه شازند آسیب جدی وارد کرده است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای  با بیان اینکه منطقه شازند، آستانه و روستاهای تاریخی سرسختی علیا و پاکل، نور آباد و ده سفید طبیعتی بسیار زیبا داشته که برای گردشگری و توریست بسیار مناسب است. از طرفی این شهرستان ذخیره‌گاه جنگلی بلوط بوده که در نوع خودش استثنا است چرا که بلوط مختص لرستان و استا‌ن های جنوبی بوده و حفظ و حراست از آن بسیار مهم است.

فعالیت معادن شن و ماسه تهدید جدی برای محیطزیست شازند است 

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اینکه مردم استان مرکزی به خصوص شهرستان شازند هرساله خودجوش برای حفاظت از محیط‌زیست و احترام به طبیعت زیبای شازند جشنواره‌‌ای برگزار می‌کنند، گفت: متاسفانه علی‌رغم همه تلاش‌های مردم برای حفظ و حراست از طبیعت، فعالیت معادن شن و ماسه محیطزیست منطقه را به صورت جدی تهدید می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه بهر‌برداری از معادن شن و ماسه ارزش تخریب محیط زیست و کشاورزی را ندارد، اظهار کرد: امسال مردم در حالی برای حضور در جشنواره حفاظت از محیطزیست آمده بودن که پلاکارد‌هایی اعتراضی برای فعالیت این معادن به همراه داشته و توقف فعالیت معادن را مطالبه می‌کردند. ازسوی دیگر بنده با وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص توقف فعالیت معادن شن و ماسه شازند مکاتبه کرد‌ه‌ام اما متاسفانه برخی از مسئولان کشوری و استانی در این حوزه کوتاهی کرده‌اند که باید از مبادی قانونی پیگری کنیم.

ذخیره‌گاه‌های بلوط شازند توسعه پیدا می‌کنند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در پایان، با اشاره به ضرروت توسعه ذخیره‌گاه‌های جنگلی بلوط شازند، خاطرشان کرد: معاون سازمان جنگل‌ها، برای توسعه ذخیره‌گاه‌های بلوط قول‌هایی داده‌اند، اما ما از یک طرف برای توسعه و تقویت این جنگل‌ها تلاش می‌کنیم و از طرف دیگر معادن برای بهره‌برداری از شن و ماسه معادن به محیط‌زیست منطقه آسیب می‌زنند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:437403!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون