صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » اخبار کمیسیون
1398/10/30
0.0 (0)

در نشست کمیسیون فرهنگی صورت گرفت

محکومیت اظهارات "مکرون" در استفاده از عبارت مجعول به جای خلیج فارس

کمیسیون فرهنگی مجلس اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه در استفاده عبارت مجعول به جای خلیج فارس را محکوم کرد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی در نشست امروز(دوشنبه ۳۰ دی‌ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس، اظهارات امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه را که اخیرا در اظهاراتی از عبارت مجعول به جای خلیج فارس استفاده کرده بود، محکوم کرد.

همچنین در جلسه امروز ادامه طرح نظام صنفی هنرمندان بررسی شد که در این جلسه مواد 5، 6 و 7 این طرح تصویب و اهداف و وظایف این سازمان مشخص شد.

بر اساس مصوبه امروز کمیسیون، رشته‌های هنری که زیرمجموعه سازمان است عبارت است از هنرهای نمایشی و موسیقی و همچنین اهداف سازمان عبارتند از تلاش در جهت ارتقاء ارزش‌های ایرانی - اسلامی در فعالیت صنوف هنری، حفظ و حمایت از حقوق مادی، معنوی و صنفی هنرمندان و حیثیت حرفه‌ای اعضا، تنظیم روابط هنرمندان با نهادهای حاکمیتی و دستگاه‌های اجرایی و تنظیم روابط و همکاری با سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی متناظر با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط.

وظایف و اختیارات سازمان نظام صنفی هنرمندان با توجه به اهداف ماده ۵ در خصوص عناوین رشته‌های هنری و ماده ۶ در خصوص اهداف سازمان مانند تلاش در جهت ارتقای ارزش‌های ایرانی- اسلامی در فعالیت صفوف هنری تعریف شد.

ماده ۷ نیز به وظایف و اختیارات سازمان همچون اظهارنظر و مشاوره در تعیین میزان معافیت مالیاتی مبلغ مالیات و عوارض مشاغل هنری و همچنین رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه هنرمندان می‌پردازد.

نظرات کاربران

Parameter:452059!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین