صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/23
0.0 (0)

جعفرزاده ایمن‌آبادی:

مجموعه ای ویژه برای کاهش اثر تحریم تشکیل شود / دشمن را در جنگ تمام عیار اقتصادی نباید دست کم بگیریم

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: ما باید یک مجموعه ای را برای رفع یا کاهش اثرات نامطلوب تحریم ها داشته باشیم؛ کاهش اثر تحریم ها می تواند به آرامش مردم کمک کند.

غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم تشکیل ستاد جنگ اقتصادی در مقابل تحریم های ضدایرانی گفت: اعتقاد دارم که آنطور که باید و شاید در مورد جنگ اقتصادی خوب نتوانستیم گارد جنگی و دفاعی بگیریم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: درست است که به مردم فشار روانی وارد نشود؛ اما وقتی آمریکا و دشمن مقابل ما در خزانه داری ستاد تشکیل می‌دهد و گروه مقابله با ایران ایجاد می کند و نیروهایی را از مراکز مختلف حدود ۱۷۰ نفر جمع می کند اندیشکده تشکیل می دهد که امور ایران را لحظه به لحظه مطالعه و رصد کنند و این اطلاعات را به ترامپ  انتقال دهند، این یک جنگ واقعی است و تنها مدل آن تغییر کرده است.

بیشتر بخوانید:

 

عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید براینکه باید باور داشته باشیم که دشمن جنگ تمام عیار اقتصادی را آغاز کرده است،مطرح کرد:در مقابله با جنگ اقتصادی نمی خواهیم بگوییم که در کشور هیچ کاری انجام نشده، اما می‌خواهم بگویم که هرکس هرکاری تشخیص داده انجام داده است و منسجم و همگن نبود و فرماندهی هم واحد نداشته است.

وی ادامه داد: به شکل باید و شاید وزارت اقتصاد که هدف اصلی این جنگ است، برنامه ریزی ویژه ندارد و سایر وزارت خانه ها هم به صورت عادی کارشان را انجام می دهند و هدف گذاری مشخصی نداشته اند.

جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به اینکه پذیرفتن یا نپذیرفتن FATF  در ارتباط بین ایران با کشورها و در مبادلات مالی و اقتصادی کشور تاثیرگذار است، مطرح کرد: البته اینکه مردم زیر فشار روانی نباشند، خوب است؛ اما نباید نسبت به این جنگ واقعی بی تفاوت بود.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها درباره ایجاد قرارگاه اقتصاد مقاومتی هشدار داده اند، ادامه داد:قطعاً اینکه بعضی جاها ضربه خوردیم و خزانه خالی شد و با یک تغییر دلار مشکلات اقتصادی بوجود آمد؛ نشان دهنده این بود که ما آمادگی نداشتیم. علی رغم این که سیستم اطلاعاتی ما می تواند هشدارهای لازم را برای تحریم های بعدی بدهد؛ ما آمادگی لازم را نداریم و در مورد این اقدامات منفعل عمل می‌کنیم.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با تاکید براین که آمریکایی ها در دوره جدید تحریم ها تنگناها را بیش‌تر کرده‌اند، خاطرنشان کرد: هر فنی در کُشتی بَدَلی دارد، ما مجموعه واحدی که در یک ستاد و قرارگاه جمع شده و با تشکیل یک ستاد و قرارگاه بیایند و بگویند در قبال برخی اقدامات و تحریم‌ها ؛ باید این کارها را انجام دهیم،نداریم و این اقدامات ما برنامه ریزی شده نیست.

مجموعه ای را برای رفع یا کاهش اثرات تحریم ها تشکیل دهیم

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه اثرات تحریمی در درازمدت خود را نشان می دهد، تاکید کرد: تحریم اثرات نامطلوب و بسیار بدی دارد، ما باید یک مجموعه ای را برای رفع یا کاهش اثرات تحریم ها داشته باشیم؛ کاهش اثر تحریم ها هم می تواند در جای خودش موثر باشد و به آرامش مردم کمک کند.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس، با تاکید براینکه در جنگ تمام عیار اقتصادی نباید دشمن را دست کم بگیریم، تصریح کرد:  بسیاری از اتفاقات در شرایط تحریمی اجتناب ناپذیر است و در حیطه اختیارات ما نیست،اما بازهم نباید منفعل عمل کنیم و نیاز به وحدت رویه و انسجام در مقابله با این جنگ واقعی و تمام عیار داریم ،حتی ممکن است ارتباطمان با کشوری که سالیان سال ارتباط داشته ایم ،قطع شود،ما باید اثراتی که بر ما مترتب می‌شود را مدیریت کنیم و اثرات سیاسی و یا اقتصادی آن را کاهش دهیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:438110!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون