صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/22
0.0 (0)

سیاوشی:

مجمع نمایندگان تهران به موضوع تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا ورود پیدا می‌کند

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس، تعطیلی پی در پی مدارس به دلایلی همچون آلودگی هوا که به تعطیلات رسمی اضافه شده را عامل لطمه به نظام آموزشی کشور و تربیت نسل فاقد دانش برای آینده دانست و تاکیدکرد که این موضوع در نشست مجمع نمایندگان تهران بررسی خواهد شد.

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا در تهران، گفت: بیش از 20 سال است که تلاش می‌شود گروه‌های حساس همچون سالمندان و کودکان را با ارائه راه‌حل‌های موقت نجات دهند و در این راستا تعطیلی مدارس یک راه مسکنی بوده که در پی بروز وارونگی هوا در پاییز ارائه شده است، اما راهکار اساسی برای برون رفت از آن دیده نشده است.

میزان تعطیلی مدارس در مقایسه با دیگر کشورها قابل توجه است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در گذشته معمول بود که مدارس به دلیل بارش سنگین برف تعطیل می‌شد، اما در شرایط کنونی دانش آموزان به دلیل آلودگی هوا تعطیل می‌شوند که این روش به نظام آموزشی آسیب وارد می‌کند و هر سال نیز بجای اینکه تعداد این روزها کاهش پیدا کند، افزایش هم داده می‌شود و میزان این تعطیلی‌ها در مقایسه با تعطیلات سایر کشورها قابل توجه است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم‌اکنون می‌طلبد برای رفع مشکل آلودگی هوا یک راهکار اساسی ارائه شود، کما اینکه یکی از راه‌حل‌هایی که در گذشته ارائه شده بود بازگشایی مدارس از شهریورماه است، ضمن اینکه باید به این نکته توجه شود که تعطیلات تنها به بخش تولید و اقتصاد آسیب نمی‌رساند، بلکه حوزه آموزش کودکان این کشور به نوعی دچار نبود ثبات سیستم آموزشی می‌شود، چرا که به غیر از تعطیلات سایر زمان‌ها، این نوع تعطیلی هم باعث نامفهوم ماندن علوم ارائه شده به دانش آموزان می‌شود.

وی افزود: هم‌اکنون کمبود معلم برای آموزش دانش آموزان یکی از مشکلات کنونی حوزه آموزشی است، کما اینکه برخی مدارس کلاس‌هایی با 41 دانش آموز را اداره می‌کنند که تعطیلی مدارس نیز به مشکلات این مراکز دامن زده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهار کرد: آنچه مسلم است تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا خطرناک بوده و هشداری است که نشان می‍‌دهد این معضل نه تنها مشکلات تنفسی ایجاد می‌کند، بلکه باعث می‌شود نسل آینده از دانش لازم برخوردار نباشند.

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس  شورای اسلامی، تاکید کرد: بی‌تردید مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس در مورد روزهای بیشمار تعطیلات پیش بینی شده و نشده و لطمه‌ای که به نظام آموزشی کشور وارد می‌کند با برگزاری جلساتی ورود پیدا خواهد کرد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:438032!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون