صفحه اصلی » نظارت » اصل نودم
1398/10/03
0.0 (0)

ماموریت کمیسیون اصل نود درباره حوادث آبان ماه

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت که این کمیسیون بر اساس درخواست روسای سه فراکسیون سیاسی مجلس گزارشی را درباره چرایی زمان و نحوه اجرای اصلاح قیمت بنزین و وقایع پس از آن میزان خسارت و... تهیه خواهد کرد و با برخی از این خانواده ها نیز دیدار خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی به نقل از جام نیوز، بهرام پارسایی با اشاره به جلسه روز دوشنبه هیات رئیسه کمیسیون اصل نود گفت: پیش از این روسای سه فراکسیون سیاسی مجلس شکایتی را به کمیسیون اصل نود درباره دلایل افزایش قیمت بنزین با توجه به شرایط فعلی، اقدامات منتهی به اجرای این مصوبه و مسائل بعد از گرانی بنزین ارجاع کرده بودند و با توجه به اینکه روشن شدن زوایای این موضوع خواست کلی مجلس است قرار شد کمیسیون در همین رابطه با سران سه قوه،وزارتخانه های مسئول و نهادهای امنیتی مرتبط مکاتبه کند تا نحوه افزایش قیمت بنزین و وقایع پس از آن، دلایل آن، دلیل انتخاب این موعد زمانی برای اجرا و موضوعات مختلف از جمله وعده هایی مثل جلوگیری از افزایش تورم بعد از اجرای این طرح داده شد که عملا محقق نشد،مورد بررسی قرار گیرد.

پارسایی ادامه داد: ما در این گزارش همچنین به این موضوع خواهیم پرداخت که یارانه معیشتی به چه تعداد پرداخت شد و چه میزان آسیب مالی و جانی در جریان اجرای این مصوبه به مردم وارد شد که اعم از خساراتی است که به مردم وارد شده یا مثلا در جریان قطع اینترنت به برخی کسب و کارها تحمیل شده است. اینها مواردی است که درباره آنها ابهام وجود دارد لذا قرار شد از وزارت کشور و سازمانهای مربوط در این باره استعلام شود.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این کمیسیون به دنبال جمع بندی آمار جانباختگان،‌مجروحین و بازداشت شدگان حوادث پس از افزایش قیمت بنزین است گفت: از وزارت کشور درخواست می کنیم با همکاری پزشک قانونی، دادستانی و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی این آمار را در اختیار ما قرار دهند. همچنین بنا داریم از برخی مناطق محل درگیری ها بازدید میدانی داشته باشیم و با برخی خانواده های جانباختگان و آسیب دیدگان و بازداشت شدگان نیز دیدار کنیم.

وی تاکید کرد: کمیسیون اصل نود همچنین این آمادگی را دارد که اطلاعات و شکایت خانواده های آسیب دیده و کسانی که عضوی از خانواده آنها کشته شده ویا بازداشت شده را دریافت و مورد بررسی قرار دهد. بر همین اساس این افراد می توانند موارد مد نظر خود را به کمیسیون اصل نود ارجاع دهند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: کمیسیون اصل نود گزارش کاملی را از مراجع ذی ربط درخواست کرده تا درنهایت گزارش مفصلی در کمیسیون درباره این وقایع تهیه و به اطلاع مردم و نمایندگان برسد چرا که این موضوع خواست همه نمایندگان و سه فراکسیون سیاسی مجلس نیز هست.

نظرات کاربران

Parameter:450657!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون