صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس
451673 1398/10/22
0.0 (0)

ماموریت به کمیسیون امنیت ملی برای پیگیری حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی در جلسه 22 دی مجلس

رییس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای پیگیری حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی ماموریت داد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یک‌شنبه، 22دی ماه) به ریاست دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، رأس ساعت 9و 39 دقیقه با حضور بیش از دو سوم  نمایندگان آغاز شد.

دکتر لاریجانی در ابتدای این نشست از بررسی حادثه ناگوار سقوط هواپیمای اوکراینی در نشست غیرعلنی امروز با حضور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: امروز از ساعت 8 صبح نشستی را با سردار سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی و دلایل وقوع حادثه ناگوار سقوط هواپیمایی که قلب همه ملت ایران را جریحه‌دار کرد، داشتیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ایشان توضیحاتی در مورد آمادگی برای مقابله با آمریکا و کیفیت عمل انجام شده که منجر به سقوط هواپیمای اوکراینی شد دادند که امیدواریم با تدابیری که انجام می شود به جد از تکرار چنین حوادثی جلوگیری شود.

وی از رئیس کمیسیون امنیت ملی خواستار پیگیری موضوع حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی شد و گفت: کمیسیون این موضوع را دنبال کند تا چگونگی این حادثه و جلوگیری از چنین حوادثی پیگیری شود.

همچنین در این نشست 3 نماینده مجلس در تذکری خواستار بررسی حضور سفیر انگلیس در تجمعات شب گذشته شدند که عبدالرضا مصری نایب رییس مجلس تاکید کرد که این موضوع از طریق مجاری رسمی رسیدگی می شود.

نمایندگان در نشست علنی امروز قوه مقننه و در جریان بررسی طرح دوفوریتی شفاف سازی منابع مالی تبلیغات انتخاباتی با ارجاع مواد باقیمانده این طرح به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها به منظور بررسی بیشتر موافقت کردند.

براساس این گزارش در ادامه وکلای ملت با بررسی دوفوریتی لایحه اصلاح مواد 31 تا 36 قانون محاسبات عمومی کشور درباره استخدام ذیحسابان و کارپردازان مالی مخالفت و سپس بررسی یک فوریتی لایحه مذکور را مطرح کردند که با بررسی یک فوریتی این طرح موافقت شد.

حسن کامران دستجردی نماینده مردم اصفهان، رمضانعلی سبحانی فر نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب، کارن خانلری نماینده مردم ارامنه شمال کشور، اردشیر نوریان نماینده مردم شهرکرد و محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو ناطقان میان دستور نشست علنی امروز مجلس بودند.

به گزارش پارلیران؛ عبدالرضا مصری زنگ پایان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی را رأس ساعت 12 و 15 دقیقه به صدا درآورد.

نظرات کاربران

Parameter:451673!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین