صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/22
0.0 (0)

آزادی‌خواه:

لوازم‌التحریر به اندازه کافی در بازار موجود است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به اندازه کافی لوازم التحریر در کشور وجود دارد و بازار سیاه نیست و مردم از حیث تهیه آن با مشکل مواجه نمی‌شوند.

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گرانی کاغذ اظهار داشت: وزارت اقتصاد و صمت متولی اصلی این مسئله هستند اما متاسفانه عملکرد آنان طی یک سال گذشته در این زمینه مطلوب نبوده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: در واقع عملکرد این دو وزارتخانه در تخصیص ارز دولتی برای واردات کاغذ قابل دفاع نبوده است و شاهد رانت، سوءاستفاده و حیف و میل برخی سودجویان در این عرصه هستیم.

سرمایه ملی ما به بهانه واردات کاغذ از دست رفت

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه سرمایه ملی ما به بهانه وارد کردن کاغذ از دست رفت، اظهار داشت: متاسفانه نه تنها با ارز دولتی کاغذی به دست ما نرسید بلکه فرصت طلبان از ارز دولتی استفاده کردند و این مسئله جزء نمرات منفی دولت روحانی است که در حوزه کاغذ که یک مقوله فرهنگی است، عملکرد مطلوبی نداشته است.

وی ادامه داد: البته اخیرا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه نشر، چاپ، کتاب و روزنامه کارگروهی را تشکیل  داده است و مبتنی بر آن کارگروه کارها انجام می شود که امیدواریم با اقدامات این کارگروه مشکلات حوزه کاغذ حل و فصل شود.

هنوز برخی در بازار کاغذ سوء استفاده می‌کنند

آزادی‌خواه تاکید کرد: البته اشکالات جدی در این بین هنوز هم وجود دارد و سرنخ هایی داریم مبنی بر اینکه برخی افراد در بازار کاغذ سوءاستفاده می‌کنند اما نسبت به قبل  اوضاع بهتر شده است چرا که دیگر ارز دولتی به آنان اختصاص نمی‌یابد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی درباره قیمت لوازم التحریر در آستانه شروع سال تحصیلی، گفت: نکته حائز اهمیت این است که تورمی که در جامعه وجود دارد و همه کالاها را تحت تاثیر قرار داده است، تاثیر خودش را در بازار لوازم التحریر هم می‌گذارد.

وی عنوان کرد: البته مردم باید به این مسئله توجه داشته باشند که به اندازه کافی لوازم التحریر در کشور وجود دارد و بازار سیاه نیست و از حیث تهیه آن مردم با مشکل مواجه نمی‌شوند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429412!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین