صفحه اصلی » پروفایل گروه دوستی » اخبار گروه دوستی
1395/09/11
0.0 (0)

ذوالقدر در دیدار با رییس گروه  پارلمانی کامبوج و ایران عنوان کرد:

لزوم گسترش مناسبات پارلمانی میان ایران و کامبوج

رئیس هـیأت اعزامی مجلس شورای اسلامی به کامبوج بر لزوم گسترش مناسبات پارلمانی میان ایران و کامبوج تاکید کرد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، فاطمه ذوالقدر، رئیس هـیأت اعزامی مجلس شورای اسلامی به کامبوج به منظور شرکت در نهمین مجمع عمومی مجمع مجالس آسیایی، امروز (پنجشنبه 11 آذرماه) به همراه علی کاظمی و هاجر چنارانی، دو نفر از دیگر نمایندگان عضو گروه APA مجلس شورای اسلامی در حاشیه ی نشست با هیأت پارلمانی کامبوج دیدار و گفتگو کردند.

ذوالقدر در دیدار از " انهم تاوی " رئیس گروه دوستی پارلمانی کامبوج با ایران، ضمن تشکر ازمهمان نوازی و برگزاری شایسته  مجمع عمومی نهم مجمع مجالس آسیایی، ابراز امیدواری کرد که با گشایش سفارتخانه های دو کشور، مناسبات تهران، پنوم پن به سطح مطلوب گسترش یابد.

وی همچنین با سپاسگزاری از موضع کامبوج در دادن رأی منفی به قطعنامه ی شورای حقوق بشر علیه جمهوری اسلامی ایران، خواستار گسترش مناسبات پارلمانی میان دو کشور و تحرک بیشتر گروه های دوستی، پارلمانی شد.

رئیس گروه دوستی- پارلمانی کامبوج با ایران نیز با ابراز خشنودی از ایجاد فضای مناسب  پسابرجام، زمینه را برای گسترش روابط سیاسی و اقتصادی میان دو کشور بسیار مناسب دانست و بر آمادگی مجلس و گروه دوستی کامبوج، ایران برای گسترش مناسبات پارلمانی تأکید و از گروه دوستی ایران برای دیدار از پنوم پنه دعوت کرد.

وی در پایان مراتب همدردی مجلس،دولت و مردم کشورش را با بازماندگان شهدای عملیات تروریستی داعش در عراق و همچنین قربانیان حادثه  تصادف قطار اعلام کرد.

نظرات کاربران

Parameter:439084!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین