صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
454063 1398/12/15
0.0 (0)

دکتر لاریجانی در واکنش به خشونت ها علیه مسلمانان هندوستان عنوان کرد

لزوم‌ حل مسالمت آمیز تنش ها در هند/ حوادث اخیر با روح تمدن هند ناسازگار است

رییس مجلس شورای اسلامی از دولت هند خواست تا از تمامی ظرفیت‌ها برای پایان دادن به حوادث اخیر و حل و فصل تنش ها به شیوه مسالمت آمیز اقدام کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی؛ دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز(پنج شنبه، ۱۵ اسفند) در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با ابراز نگرانی از وقوع حوادث اخیر در هند گفت: هند  سرزمین نژادها، زبان‌ها، مذاهب، آیین ها و فرهنگ های مختلف بوده و هست و بروز چنین مسائل و موضوعاتی با روح  فرهنگ و تمدن  هندی سازگاری ندارد.

وی  ادامه داد: برداشت و تصویری که از قانون جدید موسوم به حقوق شهروندی در هند وجود دارد، بیانگر ایجاد  محدودیت‌هایی برای مسلمانان است و همین مسئله، نگرانی‌هایی را به وجود آورده است؛ این در حالی است که مسلمانان، بخشی از فرهنگ و جامعه هند هستند و در پیشبرد و توسعه این کشور نقش مهمی دارند.

رییس نهاد قانونگذاری کشورمان تاکید کرد: از دولت هند انتظار داریم از همه ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و امکانات برای پایان دادن به درگیری ها و حل و فصل مسئله به شیوه مسالمت آمیز اقدام کند.

دکتر لاریجانی ضمن اشاره به اهمیت روابط دو کشور ایران و هند، تقویت گفت و گو و همزیستی همه اقوام و مذاهب را در هند ضروری خواند‌.

نظرات کاربران

Parameter:454063!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین