صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/16
0.0 (0)

سالک کاشانی:

قیام 17 شهریور برگ زرینی بر تارُک انقلاب اسلامی است

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: قیام 17 شهریور برگ زرینی است بر تاریخ و دفتر انقلاب اسلامی و بیان رسوایی حکومت وابسته به نظام استکبار جهانی است.

احمد سالک در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به قیام 17 شهریور گفت: یکی از نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی، قیام 17 شهریور است. از یک طرف برگ زرینی است بر تارُک انقلاب اسلامی و دفتر انقلاب اسلامی و از طرف دیگر بیان رسوایی حکومت وابسته به نظام استکبار جهانی است.

بازخوانی تاریخ انقلاب اسلامی به ویژه رخدادهای مهم و تاثیرگذار مثل قیام 17 شهریور درس عبرت و هدایت نسلی است که در آن صحنه‌ها نبود‌ند

17 شهریور در سرعت بخشیدن به اهداف انقلاب نقش داشت

نماینده مردم اصفهان در مجلس افزود: کشتاری که در 17 شهریور صورت گرفت، بر کسی پوشیده نیست و هزاران انسان به ویژه زنانی که با کودکان شیرخوار خود در صحنه بودند، مورد اصابت گلوله حکومت وابسته به باقیمانده حکومت شاه قرار گرفتند. اثر وضعی 17 شهریور، سرعت بخشیدن به تحقق اهداف انقلاب اسلامی و آرمان‌های حضرت امام خمینی بوده، هست و خواهد بود.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در مورد تاثیر بازخوانی تاریخ انقلاب اسلامی به ویژه رخدادهای مهم و تاثیرگذار مثل قیام 17 شهریور بر روی نسل جوان تصریح کرد: تاثیرات بسیاری برای نسل جوان دارد. بیان خاطرات انقلاب اسلامی، درس، عبرت و هدایت است یعنی هدایت نسلی که در آن صحنه‌ها نبوده و اطلاعات و اخبار را می‌شنود و تصمیم می‌گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: بیان این مسائل در جهت ارتقاء سطح بصیرت جامعه نقش اساسی دارد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428880!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین