صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/02/11
0.0 (0)

شیخ:

قرار دادن سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی بازی سیاسی آمریکا است

عضو فراکسیون امید مجلس، معتقد است: همه افکار عمومی دنیا می‌دانند که اقدام آمریکا مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی یک بازی سیاسی است.

مهدی شیخ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه کاخ سفید بنا دارد سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را به فهرست سازمان‌های تروریستی خود اضافه کند، گفت: این اقدام کاملا غیرحقوقی است و سپاه همواره در مقابل تروریس قرار داشته و هیچ گاه در مسیر همراهی با آنها گام برنداشته است. شهدای بسیاری هم در مقابله با تروریست تقدیم کرده اما آمریکا همواره حامی تروریست دولتی و سازمان یافته در سراسر دنیا بوده است.

ورود نظامیان آمریکا در هر سرزمینی غیرقانونی بوده است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نیروهایی آمریکایی اما در هر سرزمین خارج از مرز خود به صورت غیرقانونی و برخلاف درخواست دولت‌های مقابل وارد شده‌اند، نمونه بارز آن هم تجاوز به خاک سوریه است.

وی افزود: آمریکایی‌ها به گروه‌های تروریستی از جمله داعش کمک لجستیکی کردند و هم‌اکنون هم این کمک‌ها ادامه دارد ، آمریکایی‌ها در به وجود آوردن این گروه‌های تروریستی هم نقش بسزایی داشته است.

شیخ یادآور شد: همچین رژیمی نمی‌تواند به خود اجازه دهد گروهی که همیشه مشروع و در مسیر حق گام برداشته را به عنوان گروه تروریستی قلمداد کند، همه دنیا و حتی افکار عمومی دنیا هم می‌دانند که قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان‌های تروریستی یک بازی سیاسی است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به معنای واقعی نظامیان آمریکایی از تروریست حمایت می‌کنند و در برخی موارد عامل بروز حوادث تروریستی هستند. در واقع آمریکایی‌ها نگران قدرت و پیروزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه هستند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:407254!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون