صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/22
0.0 (0)

گرمابی:

قراردادهای فروش خودرو یکطرفه و به نفع فروشندگان است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید قراردادهای فروش خودرو تقریبا یکطرفه و به نفع فروشندگان است و مردم اختیار و قدرتی در تغییر مفاد قرادادها ندارند.

حمید گرمابی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره خبرهای منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر ممنوع الخروج شدن مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، گفت: شرکت‌های خودروسازی مبادلات مالی و بانکی بسیاری دارند به همین دلیل ممکن است برخی از چک‌های این شرکت‌ها برگشت خورده و دچار مشکل شده یا با مباحث مالیاتی و .... درگیر شوند؛ در صورتی که مراجع ذیربط با این شرکت‌ها همراهی نکرده و قوانین را مو به مو اجرا کنند ممنوع الخروج مدیران بسیاری از شرکت‌ها امری کاملا عادی خواهد شد.

شرایط قراردادهای خودروسازان به گونه ای است که مردم یا باید مفاد قرارداد را امضا کنند یا از خرید منصرف شوند و راه سومی برای آنها وجود ندارد

ممنوع الخروج شدن مدیرعامل سایپا تعجب‌آور نیست

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورتی که ممنوع الخروج شدن مدیر عامل سایپا واقعیت داشته باشد تعجب نمی‌کنم، افزود: در ماه های اخیر به دلیل شرایط اقتصادی بسیاری از مدیران واحدهای تولیدی و شرکت‌ها با مشکلاتی مانند بدهی، مالیات و... دست و پنجه نرم می‌کنند که به واسطه این مشکلات ممنوع الخروج نیز می شوند.

مردم اختیار و قدرتی در تغییر مفاد قراداد فروش خودرو ندارند

 وی همچنین درباره انتقاداتی که رییس سازمان بازرسی از نحوه فعالیت خودروسازان داشت، اظهار کرد: قراردادهای فروش خودرو تقریبا یکطرفه و به نفع فروشندگان است و مردم اختیار و قدرتی در تغییر مفاد قرادادها ندارند البته این روند در بسیاری از قراردادها مانند قراردادهای بانکی که به واسطه آن بانک‌ها به مشتریان خود تسهیلات پرداخت می‌کنند، نیز دیده می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شرایط قراردادهای خودروسازان به گونه ای است که مردم یا باید مفاد قرارداد را امضا کنند یا از خرید منصرف شوند و راه سومی برای آنها وجود ندارد./

 
منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425433!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین