صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/16
0.0 (0)

ابطحی در آستانه قیام 17 شهریور:

قتل عام مردم در 17 شهریور نقطه عطفی در سرنگونی رژیم شاه بود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: قیام 17 شهریور یک درس بزرگی به جوانان امروزی است تا با تقویت باورهای دینی و پیروی از مرجعیت و ولایت در برابر استکبار ایستادگی کنند.

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه  ملت  با اشاره به قیام 17 شهریور گفت: 17 شهریور سال 57 نقطه عطفی برای تسریع در سرنگونی رژیم ستمشاهی بود. در آن سال پسر عمه بنده به نام سید رسول میرشفیعی در 17 شهریور در میدان ژاله سابق شهید شد؛ غیر قابل قبول بود که رژیم شاه  در این کشتار حتی از نیروهای اسرائیلی استفاده کرد و قتل عام وحشیانه‌ای مرتکب شد.

جوانان با حرکت‌های هماهنگ، تقویت باورهای دینی و پیروی از مرجعیت و ولایت، می‌توانند ترفندهای استکبار جهانی را خنثی کنند

استکبار سعی می‌کند تا دنیا را به نبرد با ایران بکشاند

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: این قتل عام موجب شد تا چهلم شهدا برگزار و تکرار شد و در نهایت منجر به پیروزی انقلاب شد. برای تاریخ کشور و جوانان ایرانی، این مهم است همچنان‌که جوانان آن دوره در مبارزه با استبداد داخلی جان خود را در کف دست گذاشتند؛ در حال حاضر که با استکبار جهانی مواجه هستیم توان مضاعفی نیاز است چراکه استکبار سعی می‌کنند دنیا را به نبرد با ایران بکشانند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد تاثیر بازخوانی تاریخ انقلاب اسلامی به ویژه رخدادهای مهم و تاثیرگذار مثل قیام 17 شهریور اظهار داشت: این آموزه و درس برای جوانان باعث می‌شود که با حرکت‌های هماهنگ، تقویت باورهای دینی و مذهبی و پیروی از مرجعیت و ولایت، ترفندهای استکبار جهانی را خنثی کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه جوانان می‌توانند در برابر استکبار ایستادگی کنند خاطرنشان کرد: از جان گذشته را به مدد، احتیاج نیست./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428912!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین