صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/07
0.0 (0)

| اینستاملت |

قانون جامع حمایت از معلولان چشم انتظار تامین بودجه / چه کسی درختان باغ قدیمی (اَدْوِنْتیست) را خشک کرد/ ارزیابی عضو کمیسیون فرهنگی از فیلم رستاخیز

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

سید احسان قاضی زاده هاشمی در ویدئویی درباره فیلم رستاخیز صحبت کرده است

 

زهرا ساعی  مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است

زهرا ساعی رییس فراکسیون معلولین مجلس شورای اسلامی و نماینده تبریز در گفت‌و‌گو با ایلنا، فعالیت‌های انجام شده درباره حقوق معلولین را تبیین کرد.
وی با تاکید بر این که قوانین برای حمایت همه جانبه از معلولین باید عملیاتی گردد در پاسخ به این سوال که مجلس شورای اسلامی چه اقدامی در این زمینه انجام داده است بیان کرد: مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال ۹۶ ‌قانون جامع حمایت از حقوق معلولان  را تصویب کرد. بعد از طی مراحل قانونی و تایید شورای نگهبان این قانون برای اجرا به دولت ابلاغ شده است. باید شرایط اجراشدن تمامی مواد مطرح شده در قانون جامع حمایت از معلولان اجرا شود و برای اجرای ان نیازمند اختصاص بودجه لازم هستیم.
ساعی در پاسخ به این سوال که در بحث تامین بودجه بع عنوان یکی از موانع عملیاتی شدن قانون جامع حمایت از معلولان فراکسیون معلولین مجلس تا کنون چه اقداماتی را انجام داده است، گفت:  فراکسیون معلولین مجلس و شخص بنده در چندین نوبت و در زمان تدوین بودجه سال ۱۳۹۸ پیگیر شدیم. در واقع ما اعتراض خود را به میزان بودجه ای که در برنامه بودجه سال ۱۳۹۸ به عملیاتی شدن قانون جامع حمایت از معلولین اختصاص یافته بود، بیان کردیم و از ناچیز بودن این رقم بودجه گفتیم. بر این اساس مکاتباتی با دکتر قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی و دکتر تاجگردون رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی انجام شد. در این مکاتبات به صورت صریح بیان شد که اگر قرار است قانون جامع حمایت معلولین عملیاتی شود ما به رقم بودجه فراتر از میزان پیش بینی شده در برنامه سال ۹۸ نیازمندیم

طیبه سیاووشی  مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است
در خصوص خشکاندن درختان باغ قدیمی (اَدْوِنْتیست) در مساحت تقریبی 20 هزار مترمربع در منطقه‌ی چیذر و برخلاف سفارشات مؤکد مقام معظم رهبری، به وزیر کشور و وزیر دادگستری تذکر دادم.
در پی این تذکر که به امضای 17 تن از نمایندگان رسیده است، از ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، خواستم تا دراین‌باره شفاف‌سازی کند:
ازآنجاکه درختان باغ در ملکی محصور واقع گردیده است که طی چند سال گذشته تحت تملک ستاد اجرای فرمان امام (ره) بوده است و مالک بدون توجه به اخطارهای صادره از سوی شهرداری، مبنی بر حفظ و صیانت درختان باغ، اقدام شایسته‌ای ننموده است و شاهد از بین رفتن بیش از یک‌صد اصله درخت در این منطقه با توجه به حداقلی بودن سرانه فضای سبز محله چیذر بوده‌ایم، نخست تقاضای پاسخگویی ستاد اجرای فرمان امام (ره) به‌عنوان مالک باغ و در تعاقب امر، هماهنگی مشارالیه با شهرداری جهت تغییر کاربری پلاک مذکور به فضای سبز و پارک عمومی جهت حفظ و ارتقای سرانه فضای سبز محله، درخواست نمودیم

مصطفی کواکبیان  در صفحه اینستاگرام خود نوشته است

جلسه مردمی دور دوم رسیدگی به مشکلات منطقه ۱۱ با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاون امنیتی فرماندار تهران، معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران، شهردار منطقه ۱۱، جمعی از مسئولان اجرایی و مدیریت شهری و همچنین دبیران و اعضای شورایاری منطقه ۱۱ در مسجد ولیعصر‌(عج) خیابان آذربایجان برگزار شد.
دکتر مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در این نشست صمیمی با ذکر حدیثی از امام سجاد (ع) گفت: یکی از افتخارات ما ایرانی‌ها این است که مادر امام سجاد (ع) ایرانی است؛ ایشان در پاسخ فردی حدیثی از پیامبر(ص) را قرائت کردند که: هر کس یک حاجت برادر مؤمن خود را برآورَد، خداوند در قیامت صد هزار حاجت وى را برآورده کند.
وی با ذکر حدیث دیگری از امام سجاد(ع) افزود: بدترین برادر تو کسی است که هنگام سختی از تو دوری می‌جوید و هنگام خوشی در کنار تو است.
رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون ۸۸ جلسه در شهرها و بخش‌های اطراف تهران و همچنین مناطق ۲۲گانه تهران برگزار کرده‌ایم و وظیفه خود می‌دانیم در حد توان در خدمت شما و درمیان مردم باشیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانیه سه کشور اروپایی در خصوص متهم کردن ایران به دست داشتن در حادثه آرامکو گفت: چند روز است این موضوع را عنوان می‌کنند و هیچ سندی رو نکرده‌اند! چرا که اگر سندی داشتند حتما ترامپ آن را رو می‌کرد.
دکتر کواکبیان تصریح کرد: علت این فرافکنی‌ها این است که موشک‌های پاتریوت نتوانسته‌اند عملکرد درستی داشته باشند و از این حملات جلوگیری کنند و آمریکایی‌ها می‌خواهند این موضوع را در هیاهوی رسانه‌ای مخفی کنند.
وی خاطرنشان کرد: بازدیدی از سامانه باور ۳۷۳ داشتیم که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون شهیدان از قدرت بازدارندگی بالایی برخوردار است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قدرت دفاعی این سامانه دفاعی به سامانه‌هایی همچون پاتریوت و اس ۳۰۰ و اس ۴۰۰ تنه می‌زند و قدرت بازدارندگی آن در میان اس ۳۰۰ و اس ۴۰۰ قرار دارد.

 

 رمضانعلی سبحانی فر   مطلب زیر را درباره پیگیری امور حوزه انتخابیه خود به اشتراک گذاشته است.

محمدرضا رضایی کوچی  از سرکشی به مدارس حوزه انتخابیه خبر داده است.

 عباس گودرزی  از جلسه  با مدیرعامل بانک ملت کشور خبر داده است

احمدسالک متن گفت و گوی خود با خبرگزاری خانه ملت درباره فرهنگ دفاع مقدس را به اشتراک گذاشته است

 

 

 

 

 

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:431943!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون