صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/05
0.0 (0)

گرمابی:

قانون تجارت خلاء‌های توسعه اقتصادی کشور را رفع کرده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه قانون تجارت خلاء‌های توسعه اقتصادی کشور را رفع کرده است، گفت:قانون تجارتِ فعلی قدیمی است که با مصوبات جدید مجلس، این قانون اصلاح و کاربردی شد.

حمید گرمابی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به برخی انتقادات به نحوه تصویب قانون تجارت در مجلس، گفت: برخی غرض‌ورزی‌ها اخیرا به نحوه بررسی و تصویب لایحه تجارت در مجلس مطرح شده که نشان‌دهنده ناآگاهی افراد از بررسی طرح‌ها و لوایح در مجلس است.

وی همچنین، لایحه تجارت را جامع، کامل و مدون دانست و اظهار داشت: این قانون در مدت چند سال و با نظر مرکز پژوهش‌های مجلس، کارشناسان و حتی کارشناسان زُبده اقتصادی در دولت مورد بررسی دقیق و موشکافانه قرار گرفت تا در نهایت به قانون فعلی تبدیل شد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس تصریح کرد: معتقدم قانون تجارت توانسته خلاء‌های قانونی در فضای اقتصادی کشور و نیز موانعی که برای توسعه بازرگانی کشور وجود داشته را رفع کند؛ این قانون به صورت دقیق و موشکافانه در 3 دوره مجلس و با نظر صاحبنظران اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته و مراحل قانون‌گذاری را به طور دقیق طی کرده است.

تصویب قانون تجارت در مجلس دهم گامی رو به جلو برای رفع موانع اقتصادی محسوب می‌شود

گرمابی، بررسی و به سرانجام رساندن لایحه تجارت در مجلس دهم را اقدامی مثبت ارزیابی کرد و گفت: تصویب این قانون در مجلس دهم، گامی رو به جلو برای رفع موانع اقتصادی محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی، اغلب مبادلات اقتصادی از طریق فضای مجازی و اینترنت و با ساز و کار بانکداری الکترونیک انجام می‌شود در حالی که در قوانین تجاری برای اینگونه موارد تدبیری اتخاذ نشده، زیرا قانون تجارتِ فعلی قدیمی است که با مصوبات جدید مجلس، این قانون اصلاح و کاربردی شد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:431497!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون