صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/17
0.0 (0)

| واکنش ها به توهین یکی از سخنرانان علیه مجلس |

قاضی پور: توهین به مجلس، اهانت به همه اقوام و ملت ایران است

عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت:کسی که لباس پیامبر(ص) را برتن می کند باید در اظهار نظرها و استفاده از الفاظ بیشتر دقت کند.

  نادر قاضی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  در  واکنش ها به توهین یکی از سخنرانان علیه مجلس گفت:"کل یوم عاشورا کل ارض کربلا"،
ایام سوگواری حضرت اباعبدالله(ع)  است و ما باید به آزادگی و فرهنگ غنی امام حسین(ع) عمل کنیم و الگوی خود را آقا اباعبدالله الحسین(ع)قرار دهیم.

وی افزود: نمایندگان مجلس در این ایام لباس سیاه بر تن می کنند، ما عاشورا را دوست داریم و به عظمت آن اعتقاد داریم و نمایندگان مجلس به قداست این روزها اعتقاد و باوردارند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس ادامه داد: من از آقای پناهیان می پرسم که مرجع تقلید شما چه کسی است؟ اگر حضرت امام (ره) است که ایشان فرمودند که مجلس در رأس امور است. اگر مقام معظم رهبری هستند که ایشان نیز مجلس را جای مقدسی ذکر کرده اند و فرموده اند که مجلس عصاره فضائل است.

قاضی پور با بیان اینکه توهین به نمایندگان توهین به همه کسانی است که به آنها رأی داده اند، مطرح کرد: آقای پناهیان!شما به اقوام هم توهین کرده اید. شما مرجع تقلید خود را مشخص کنید.مرجع تقلید شما چه کسی است که به شما اجازه می دهد به کل ملت ایران اسلامی توهین کنید؟ توهین ها به مجلس کردید و باید از مردم و نمایندگان ملت عذرخواهی کنید.

وی افزود: همین مجلس است که احقاق حق می کند، مسائل مردم را مطرح می کند،  این همان  مجلسی است که رهبر فرزانه انقلاب از آن تقدیر و تشکر می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: آقای پناهیان! توهینی که شما به نماینده مجلس می کنید، هم پیگرد قانونی دارد و هم در روز قیامت باید جواب نمایندگانی را که شفاف هستند،  بدهید.مجلس از قومیت های مختلفی آمده تشکیل شده است، لر، ترک، بلوچ و  در مجلس مذاهب مختلف داریم . مجلس عصاره تمام قومیت های کشور ایران است، حضرتعالی به تمام آنها توهین کرده اید.

قاضی پور ادامه داد: مجلس عزاداری امام حسین(ع) محل تسویه حساب های سیاسی و شخصی نیست. اکثر نمایندگان ما مسلمان هستند و لباس مشکی در این ایام بر تن دارند و در بسیاری از  مراسم های عزاداری امام حسین (ع) شرکت می کنند، عذرخواهی کردن کاری بسیار خوب  و مجلس برای ملت ما جایگاهی مقدس است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار داریم ایشان از ملت بزرگ اسلامی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی عذرخواهی کند، تصریح کرد: این الفاظی  که آقای پناهیان به کار می برد در شأن مردم بزرگ ایران و نمایندگان مجلس نیست.این طور صحبت کردن برای کسی که لباس پیامبر اسلام(ص)  را  به عنوان الگو بر تن دارد،درست نیست.

عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان این که مجلس ما ولایی است و نمایندگان با مذهب و قومیت های مختلف ولایتمدار هستند، تاکید کرد: نمایندگان عصاره ملت ، گوش به فرمانو جان بر کف رهبر معظم انقلاب هستند و نباید به آنها توهین شود./

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429141!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین