صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/21
0.0 (0)

رضایی:

فقر و بیکاری علت بروز پدیده ماشین‌خوابی/پلیس امنیت با مسافربران باندی و پاتوقی برخورد کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس فقر و بیکاری را علت بروز پدیده نوظهور ماشین‌خوابی دانست و گفت: پلیس امنیت باید مسافربرانی که به صورت باندی و پاتوقی فعالیت می‌کنند را شناسایی کند تا امنیت مردم در معرض تهدید قرار نگیرد.

مسعود رضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد پدیده ماشین‌خوابی در تهران، گفت: فقر، مشکلات اقتصادی و بیکاری علت روی آوردن افراد به این پدیده بوده و در واقع فقر و بیکاری ریشه اصلی آسیب های اجتماعی است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: ممکن است برخی از این افراد سالم باشند و تنها از روی بیکاری و برای تامین معیشت به پدیده ماشین خوابی روی آورده باشند اما به دلیل اینکه هویت و محل زندگی آنها مشخص نیست و از تیررس نگاه نظارتی دور هستند بنابراین ممکن است به آسیب های اجتماعی دامن بزنند.

وی ادامه داد: البته افراد فرصت‌طلبی در میان این افراد هستند که ممکن است مشکلاتی را برای مردم به وجود بیاورند بنابراین باید شناسا‌یی و هویت آنها بررسی شود.

پلیس ماشین خواب ها را شناسایی کند

نماینده مرم شیراز در مجلس دهم، یادآور شد: پلیس باید با ورودی جدی این افراد را شناسایی و اگر قرار است در زمینه حمل ونقل مسافر فعالیت داشته باشند تحت کنترل و نظارت باشند و شناسایی و صلاحیت آنها مورد بررسی قرار گیرد تا امنیت مردم دچار خدشه نشود.

وی در مورد برخی اظهارات مبنی بر اینکه دسته‌ای از مسافربرهای شخصی به صورت باندی و پاتوقی فعالیت می‌کنند و برخورد با آنها از حیطه پلیس راهنمایی و رانندگی خارج است و پلیس امنیت باید ورود کند، تصریح کرد: اگر پلیس و تاکسیرانی بر این باور هستند که برخورد با باندها از حیطه آنها خارج است نیاز است پلیس امنیت به این موضوع ورود و برخورد مناسب را با پاتوق‌ها و باندها داشته باشد تا امنیت مردم خدشه‌دار نشود.

وظیفه پلیس امنیت تامین امنیت جامعه است

رضایی افزود: وظیفه پلیس امنیت تامین امنیت جامعه بوده و فعالیت باندها نیز با امنیت جامعه در ارتباط است بنابراین می طلبد تنها هدف پلیس از ورود به این موضوع حفظ نظم عمومی و تامین امنیت جامعه باشد تا مردم تصور نکنند هدف از این اقدام سرک کشیدن در زندگی خصوصی مردم است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425252!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون