صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/13
0.0 (0)

امینی‌فرد مطرح کرد:

فقر، بیکاری و ضعف نظارت، سه ضلع مثلث سرقت 6 میلیاردی علائم ایمنی جاده‌ای در سیستان و بلوچستان

رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان، بیکاری، فقر، ضعف نظارت و پوشش نیروی انتظامی را در سرقت 6 میلیاردی علائم ایمنی جاده‌ای در این استان موثر دانست.

محمد نعیم امینی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد سرقت 6 میلیاردی علائم ایمنی جاده‌ای در سیستان و بلوچستان، گفت: گزارشاتی در این رابطه وجود دارد البته شرایط خاص استان یعنی پهناور بودن، طولانی بودن راه‌ها و پراکندگی جمعیت می‌تواند در این سرقت‌ها موثر باشد.

بخشی از سرقت‌ها ناشی از شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است

رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بخشی از سرقت‌ها ناشی از شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است، افزود: استان بالاترین میزان عدم اشتغال، فقر و بیکاری را دارد بنابراین نوعی واکنش‌های غیرمنطقی و رفتارهای ضد اجتماعی می‌تواند در بروز سرقت‌ها نقش داشته باشد.

 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: برای جلوگیری از این سرقت ها باید نظارت و افزایش پوشش انتظامی در دستور کار قرار گیرد و سرقت این علائم نشانه این است که پوشش مناسب نداریم البته شهروندان باید نسبت به این مساله حساس باشند و بی شک قاطبه مردم مخالف این مساله هستند.


 وی در مورد آمار بالای تصادفات در جاده‌های سیستان و بلوچستان، گفت: استان به لحاظ شاخص‌های جاده‌ای اعم از بزرگراه، آزاد راه و راه‌های اصلی و روستایی مناسب در رده آخر شاخص‌های کشوری قرار دارد و کمترین میزان بزرگراه را با توجه به گستردگی دارا است در حالی که در مسیر ترانزیتی قابل توجه قرار دارد.

مرگ سالانه 1000 نفر در جاده‌های سیستان و بلوچستان


 این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری اینکه سیستان و بلوچستان، 3 و نیم درصد جمعیت کشور را دارا است، ادامه داد: متاسفانه از 16 هزار کشته سوانح جاده‌ای نزدیک به هزار نفر به استان سیستان و بلوچستان تعلق دارد و مهمترین عامل این تلفات نامناسب بودن جاده‌ها از نظر مسائل فنی بوده البته درصدی از کشته‌ها نیز به دلیل نبود علائم رانندگی و قاچاق سوخت است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428617!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین