صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/18
0.0 (0)

ذوالنوری:

فرهنگ مقاومت عاشورایی باید با انطباق با وضعیت امروز فهمیده شود

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:کربلا مدرسه مقاومت است و فرهنگ مقاومت عاشورایی باید با انطباق با وضعیت امروز فهمیده شود و مسئولان ما باید بصیرت عاشورایی را جا بیندازند.

مجتبی ذوالنوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به درس های مکتب عاشورا و درس مقاومت گفت: کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود، کربلا مدرسه مقاومت است،خاصیت کربلا این است که اگر مثل خون در رگ تاریخ جریان پیدا نکند،تاریخ  می میرد،دنیا می میرد و مقاومت حیات پیدا نمی کند.

کربلا مدرسه مقاومت است

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی  افزود:تاریخ تکرار می شود "کل یوم عاشورا ،کل ارض کربلا"، هر وقت فرهنگ عاشورا و کربلا ،کنار برود؛ خون در رگ ها نیست و مرگ جامعه است و در حقیقت ایثار و مقاومت ،فرهنگ عاشورا و پیام عاشورا است.

بیشتر بخوانید:

 

امسال همه برنامه‌های ما باید انتقال و فراگیرکردن فرهنگ مقاومت و عاشورا باشد

ذوالنوری بابیان اینکه امسال همه برنامه‌های ما باید انتقال و فراگیرکردن فرهنگ مقاومت و عاشورایی باشد، مطرح کرد: اگر تاریخ تکرار می‌شود که می شود،ما باید شبیه سازی کنیم و اگر امروز کربلاست؛ امام ما کیست ؟جبهه دشمن کدام است؟ جبهه خودی کدام است؟ جبهه  حق و باطل کدام است.

 

مراسم تعزیه خوانی و خیمه سوزان در روز عاشوراوی با بیان اینکه اگر امام حسین(ع)  و یارانش امروز بودند هرکدام در کدام جبهه بودند، ادامه داد:عاشورای امروز کدام جبهه است؟ آیا شمر امروز غیر از نظام سلطه و صهیونیسم بین الملل جای دیگری داشت؟ کسانی که در مقابل امام حسین(ع) ایستادند اگر امروز بودند در جبهه مقاومت قرار می‌گرفتند؟ تصور می‌شد که در نظام سلطه باشند و صهیونیسم بین الملل در آنجا  قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  تصریح کرد: اگر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یارانش بودند، امروز جریان‌های تروریستی- تکفیری را تقویت می‌کردند و در آنجا قرار می گرفتند یا مقابل -این جریان می ایستادند؟ مهم این است که فرهنگ مقاومت عاشورایی با انطباق با وضعیت امروز فهمیده شود و مسئولان ما بصیرت عاشورایی را جا بیندازند./

پایان پیام

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429187!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین