صفحه اصلی » نظارت » اصل نودم
1398/10/03
0.0 (0)

فرصت دولت برای تعیین تکلیف ذرت های آلوده تمام شد

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه فرصت یک ماهه دولت برای تعیین تکلیف ذرت های آلوده تمام شده است گفت دولت در پاسخ به هشدار مجلس اعلام کرده که مقدمات کار فراهم شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی به نقل ازخبرگزاری خانه ملت، داود محمدی در توضیح آخرین وضعیت پرونده ذرت های آلوده گفت: پرونده ذرت های آلوده مختومه نشده و هنوز به قوه قضائیه هم ارسال نشده است. همانطور که قبلا گفته شده حتی یک گرم از ذرت های آلوده از گمرک ترخیص نشده است.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مرجوع کردن یا صادر کردن ذرت های آلوده به کشور ثالث یا امحاء در دست بررسی است. در حال حاضر به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و کمیته مربوطه ماموریت داده شده تا تصمیم نهایی را بگیرند.

وی یادآور شد: پیش از این با هماهنگی وزارت کشور و دستور رئیس جمهور کمیته ای متشکل از وزرای کشور، اطلاعات و جهاد کشاورزی و دستگاههای ذیربط تشکیل دادند تا نسبت به مرجوع کردن ذرت های آلوده امحاء یا صادر به کشور ثالث اقدام کنند.

محمدی با یادآوری اینکه فرصت یک ماهه دولت برای تعیین تکلیف ذرت های آلوده منقضی شده است گفت: با توجه به گذشت این فرصت نامه ای به پیرو درخواست های گذشته به دولت زدیم که چرا در مهلت مقرر کار را انجام ندادید؟ آنها در پاسخ اعلام کردند که مقدمات کار فراهم شده و به زودی تصمیم نهایی را اعلام خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: در صورتی که دولت به تعهدات خود عمل نکند، مجددا نشستی در کمیسیون اصل نود با این موضوع خواهیم گذاشت. در نهایت هم گزارش ذرت های آلوده را به قوه قضائیه ارسال خواهیم کرد.

نظرات کاربران

Parameter:450677!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین