صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/13
0.0 (0)

جاسمی با اشاره به فرارسیدن زمان گام سوم:

فرصت اروپایی‌ها برای حفاظت از برنامه جامع اقدام مشترک اندک است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد نمی توان توافقنامه برجام را صرفا با شعار و فرصت سوزی حفظ کرد از این رو 16شهریور گام سوم کاهش تعهدات برجامی اجرایی می شود.

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به محقق نشدن وعده های اروپایی ها در برجام و فرارسیدن زمان اجرای گام سوم کاهش تعهدات از سوی کشورمان در 16شهریورماه، گفت: تندروهای آمریکا موجب خروج این کشور از توافقنامه چندجانبه برجام شدند و اکنون این قرارداد بین المللی در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

فرصت اروپایی ها برای حفاظت از برجام اندک است

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران علاوه بر اینکه بیش از یکسال در برجام همه تعهداتش را اجرایی کرد، در بازه های زمانی 2 ماهه به اروپایی ها فرصت جبران داد و اکنون زمان به پایان 4 ماه دوم رسیده است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران دو راهبرد صبر انقلابی و تدبیر عقلانی در برابر توطئه غربی ها اتخاذ کرده است، ادامه داد: بر این اساس گام سوم برداشته خواهد شد اما مذاکرات همچنان ادامه می یابد.

برجام

نمی توان توافقنامه برجام را صرفا با شعار و فرصت سوزی حفظ کرد

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه نمی توان توافقنامه برجام را صرفا با شعار و فرصت سوزی حفظ کرد، اظهار کرد: خیلی تاسف بار است که اروپایی ها طرح پیشنهادی خط اعتباری 15 میلیارد دلاری را برای کشورمان مطرح می کنند تا از این طریق مسئله فروش نفت کمی تسهیل شود اما در ادامه عنوان می کنند که باید آمریکایی ها این طرح را تایید کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین به وضوح می توان دریافت که اروپایی ها نمی توانند به تعهدات برجامی خود عمل کنند و صرفا دنباله رو سیاست های ایالات متحده هستند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت با تشریح روند مذاکرات اظهار کرد که روند مذاکرات میان ایران با طرف های برجام رو به جلو است و رغم حل بخش مهمی از اختلافات در مذاکرات با اروپا، هنوز به نقطه توافق نهایی نرسیده ایم.

وی افزود: در همین چارچوب ایران گام سوم کاهش تعهدات برجامی خود را برخواهد داشت و جزئیات این گام سوم را طی امروز و فردا اعلام و بر مبنای آن عمل خواهد کرد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428573!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین