صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/18
0.0 (0)

کاظمی باباحیدری:

غربی‌ها بجای واکنش سیاسی به اجرای گام سوم ایران، اعتمادزایی کنند

عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد با اجرای گام سوم برجامی ایران، غربی ها بجای واکنش های سیاسی باید به سمت اعتمادزایی حرکت کنند.

علی کاظمی باباحیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به اینکه کاهش تعهدات کشورمان در چارچوب برجام است، گفت: بر این اساس هیچ یک از کشورهای حاضر در توافقنامه مذکور نمی توانند جمهوری اسلامی ایران را متهم به کم کاری یا نادیده گرفتن تعهداتش کنند.

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید یادآور شد ایران اسلامی همکاری و همراهی خوبی با آژانس بین المللی انرژی اتمی در راستای اجرای مفاد برنامه جامع اقدام مشترک داشته است و این امر بیانگر حسن نیت و شفافیت در عملکرد برجامی کشورمان است.

وی با اشاره به اینکه عملکرد برجامی اروپایی ها نمی تواند نمره قبولی دریافت کند زیرا مفاد بسیاری از توافقنامه یاد شده وجود دارد که هنوز توسط این کشورها اجرایی نشده است، ادامه داد: بر این اساس امیدواریم غربی ها بجای واکنش های سیاسی نسبت به اجرای گام سوم کاهش تعهدات ایران، به سمت اعتمادزایی حرکت کنند زیرا دیگر زمان راستای آزمایی نیست.

علی کاظمی باباحیدری

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: باید اذعان کرد اجرای گام های سه گانه کاهش تعهدات هسته ای پاسخی در برابر عدم همراهی اروپا در برجام است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه باید گفت که اروپایی ها پس از تصمیم عجولانه و نابخردانه ترامپ، اعلام کردند خلاء ایالات متحده در برنامه جامع اقدام مشترک را پُر خواهند کرد اما نتوانستند به این وعده هم عمل کنند که نشان از رفتار غیرحرفه ای آنها در اجرای توافق بین المللی است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429177!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین