صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/04/04
0.0 (0)

بخش خصوصی باید برای تولید انبوه مسکن به میدان بیاید؛

غراوی:طرح بازآفرینی شهری میان‌بر دولت برای تولید انبوه مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: نزدیک ترین مسیر دولت برای تولید مسکن در کشور و کاهش مشکلات این حوزه، اجرای طرح بازآفرینی شهری و نوسازی بافت های فرسوده است.

شهرام غراوی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اقدامات دولت و وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی بازار مسکن در کشور، گفت: وضعیت کنونی بازار مسکن نیازمند یک مدیریت جامع و کلان است تا همه حوزه های تأثیرگذار در کاهش قیمت مسکن مدیریت شود.

مسکن

اجرای تدریجی پروژه های مسکن سازی توسط وزارت راه و شهرسازی

نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته مجلس با ورود به حوزه مسکن، در جهت تحقق برنامه های وزارت راه و شهرسازی حرکت کرده است، البته اقدامات وزارتخانه در حوزه تولید انبوه مسکن به تدریج در حال عملیاتی شدن است، به طوری که در روزهای اخیر تفاهم نامه ای میان وزارت راه و وزارت دفاع برای ساخت 100 هزار واحد مسکونی منعقد شد تا ضمن تأمین نیاز نیروهای مسلح، واحدهای باقی مانده در اختیار مردم قرار گیرد.

آمادگی شورای عالی معماری برای ایجاد زمینه های مرتبط با تولید انبوه مسکن

وی از آمادگی شورای عالی معماری و شهرسازی برای ایجاد زمینه های مرتبط با تولید انبوه مسکن خبر داد و گفت: قطعا تمام بخش ها و دستگاه ها از جمله مجلس و نهادهای مربوطه تمام تلاش خود را برای تسهیل کردن روند تولید مسکن انجام می دهند.

بخش خصوصی باید برای تولید انبوه مسکن به میدان بیاید

قطعا بخش خصوصی و انبوه سازان به عنوان مجریان پروژه های تولید گسترده مسکن باید به میدان بیایند تا زمینه تحقق اهداف و برنامه های مربوطه فراهم شود

غراوی افزود: قطعا بخش خصوصی و انبوه سازان به عنوان مجریان پروژه های تولید گسترده مسکن باید به میدان بیایند تا زمینه تحقق اهداف و برنامه های مربوطه فراهم شود.

کنترل فضای روانی جامعه اولویت وزارت راه برای ساماندهی بازار مسکن

وی گفت: به نظر من یکی از اولویت های وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی بازار مسکن، کنترل و مدیریت فضای روانی جامعه است، زیرا در چند سال اخیر شاهدیم که بروز تنش در فضای افکار عمومی عملا موجب تشدید تلاطم در بازارهای اقتصادی می شود، از این رو بازار مسکن نیز از این روند مستثنی نیست.

تولید مسکن استیجاری برای متعادل شدن بازار عرضه و تقاضا اجاره مسکن

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: یکی دیگر از اولویت های وزارت راه در حوزه مسکن، ساماندهی بازار اجاره است، از این رو دولت باید نسبت به تولید مسکن استیجاری برای متعادل شدن بازار عرضه و تقاضا اقدام کند.

طرح بازآفرینی شهری میان‌بر دولت برای تولید مسکن در کشور

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: در شرایط کنونی نزدیک ترین مسیر دولت برای تولید مسکن در کشور و کاهش مشکلات این حوزه، اجرای طرح بازآفرینی شهری و نوسازی بافت های فرسوده است که امیدوارم این رویکرد هر چه سریع تر عملیاتی و محقق شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:417521!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون