صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/21
0.0 (0)

کاظم زاده مطرح کرد:

عملکرد نامتوازن در توسعه و بهسازی جاده‌های کشور

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: امروز مناطق و استان های مرزی از فقر زیرساختی و جاده ای رنج می برند، البته در سال های گذشته اقداماتی صورت گرفته، اما به طور حتم پروژه های اجرایی شده به میزان مشکلات و نقایص نیست.

شادمهر کاظم زاده عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عملکرد سازمان راهداری در حوزه ساماندهی و بهسازی جاده های بین شهری، گفت: با توجه به اینکه در هفته های پایانی فصل تابستان قرار داریم، میزان سفرهای بین شهری افزایش می یابد، حال یکی از عوامل اصلی در این حوزه، آماده سازی و بهسازی جاده ها برای تردد مسافران است.

شادمهر کاظم زاده در مناظره خانه ملت با عنوان حمل و نقل ریلی و مزیت های آن

بهسازی زیرساخت ها و عملکرد راهداری؛ عوامل ارتقا وضعیت جاده ها

نماینده مردم دهلران، آبادانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا دو موضوع در وضعیت مطلوب جاده ها موثر است که بهسازی زیرساخت ها و عملکرد راهداری جزء این عوامل محسوب می شود، حال عملکرد سازمان راهداری به میزان نیروی انسانی و اعتبارات تخصیصی بستگی دارد.

اعتبارات سازمان راهداری به صورت مطلوب محقق نمی‌شود

سازمان راهداری برای توسعه زیرساخت ها و نگهداری از جاده ها به بودجه قابل توجهی نیاز دارد که در شرایط کنونی این اعتبارات محقق نمی شود

کاظم زاده با اشاره به بودجه پایین سازمان راهداری در سال های اخیر، گفت: سازمان راهداری برای توسعه زیرساخت ها و نگهداری از جاده ها به بودجه قابل توجهی نیاز دارد که در شرایط کنونی این اعتبارات محقق نمی شود.

عملکرد نامتوازن در توسعه و بهسازی جاده ها

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی زیرساخت ها و  بهسازی و نگهداری از آن ها در کشور وجود دارد، اما مسئله مهم عملکرد نامتوازن آن ها است، یعنی آنکه در برخی از نقاط توسعه جاده ها و نگهداری از آن ها به خوبی صورت گرفته و در برخی از نقاط دیگر این رویکرد به درستی عملیاتی نمی شود.

مناطق و استان های مرزی از فقر زیرساختی و جاده ای رنج می برند

وی تصریح کرد: امروز مناطق و استان های مرزی از فقر زیرساختی و جاده ای رنج می برند، البته در سال های گذشته اقداماتی صورت گرفته، اما به طور حتم پروژه های اجرایی شده به میزان مشکلات و نقایص نیست.

عملکرد سازمان راهداری بر اساس میزان اعتبارات تخصیص یافته مثبت است

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من در کل عملکرد سازمان راهداری بر اساس میزان اعتبارات تخصیص یافته مثبت است، اما قطعا حوزه راهداری در این شرایط به بودجه های بیشتری نیاز دارد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429349!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین