صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/01
0.0 (0)

جعفرزاده ایمن‌آبادی:

عدم الحاق ایران به کنوانسیون‌های مرتبط با FATF دور زدن تحریم‌ها را سخت‌تر می‌کند

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: عدم الحاق ایران به لوایح مرتبط با FATF در جهت خواست دشمنان کشور است و باید برای تسهیل روابط تجاری و اقتصادی کشور به لوایح CFT و پالرمو بپیوندیم.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملتبا اشاره به تمدید مهلت چهار ماهه FATF برای الحاق ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT، اظهار داشت: عدم الحاق ایران به لوایح مرتبط با FATF در جهت خواست صهیونیست‌ها خواهد بود، زیرا آن‌ها تمایل دارند که ایران در لیست سیاه FATF قرار گیرد و برای الحاق به این کنوانسیون‌ها می‌توانیم حق تحفظ قائل شویم.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه بگوییم ما در نظام مالی ضد تروریست شرکت نمی‌کنیم، مفهوم مخالف نامناسبی دارد و به این معناست که ما می‌خواهیم از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنیم، این در حالی است که ایران همواره در جبهه مبارزه با تروریسم فعالیت موثری داشته است.

از ملت مظلوم فلسطین حمایت می‌کنیم و از گفتن آن ابایی نداریم

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره گفته است که از ملت مظلوم فلسطین حمایت می‌کند و از گفتن آن نیز ابایی نداریم، صهیونیست ها نطفه حرام هستند و به هیچ عنوان آنها را قبول نداریم اما نمی توانیم در دنیا به این بزرگی دور خود دیوار بکشیم. برخی مخالفان که صرفا علیه شفافیت مالی شعار می‌دهند یا از نظام مالی دنیا بی‌اطلاع هستند یا مخالفت آن‌ها با پیوستن ایران به لوایح مرتبط با FATF دلایل دیگری دارد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی ادامه داد: وقتی عضو این ساز و کار شفاف سازی مالی نیستیم، چگونه می توانیم صادرات داشته باشیم یا تیم های ورزشی، بیماران و دانشجویان را به خارج از کشور اعزام کنیم؟

عدم الحاق ایران به کنوانسیون‌های مرتبط با FATF دور زدن تحریم‌ها را سخت‌تر می‌کند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه مخالفان می‌گویند عضویت در FATF دور زدن تحریم‌ها را سخت می‌کند، گفت: اکنون نیز دور زدن تحریم‌ها آسان نیست اما معتقدم عدم الحاق ایران به این کنوانسیون‌ها تا حد بسیار زیادی دور زدن تحریم‌ها را سخت‌تر می‌کند.

وی افزود: تاکنون مگر کمک‌های ما به نهضت‌های آزادیبخش از طریق سیستم‌های بانکی انجام شده است؟ مگر فلسطینی‌ها یا حزب الله لبنان را از طریق سیستم بانکی مورد حمایت قرار داده‌‎ایم؟ برخی از منتقدین نمی‌دانند ما چگونه به سایر جریانات آزادی بخش و کشورها کمک می‌کنیم.

کمک‌های ایران به نهضت‌های آزادی‌بخش به درستی انجام می‌شود

جعفرزاده ایمن آبادی اظهار داشت: اینکه دشمنان ایران و محور مقاومت هیچ سندی جز اسناد گفتمانی ایران در حمایت از محور مقاومت نسبت به ایران ندارند به این دلیل است که سندی ندارند و ما در این مسیر خوب عمل کرده‌ایم.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به هر کشوری که بخواهیم کمک می‌کنیم و کسی نمی‌تواند مانع از کمک ایران به کشورهای دیگر شود، گفت: خواهش می‌کنم مجمع تشخیص مصلحت نظام گامی درست و حسابی را در جهت مصلحت نظام در خصوص FATF بردارد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:435600!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون