صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/22
3.0 (1)

کمالی پور خبر داد:

طرح ممانعت از تحصیل فرزند مسئولان در خارج کشور بزودی وارد صحن می شود

نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه مسئولان نباید به خود حق دهند که فرزندان شان را برای تحصیل به خارج کشور اعزام کنند، ابراز امیدواری کرد این طرح هرچه زودتر به صحن علنی مجلس برسد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، یحیی کمالی پور اظهار کرد: مسئولان نظام باید صد در صد به کشور وابسته بوده و به مشکلات مردم توجه نمایند و اولین شرط برای مسئولان صالح بودن است؛ لذا وقتی مردم دچار گرفتاری و نگرانی متعدد در حوزه های مختلف هستند، همراهی مسئولان با مردم به اعتماد سازی در جامعه کمک به سزایی می کند.

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلمی در این راستا شکستن فاصله طبقاتی میان مردم و مسئولان را از اهداف انقلاب دانست و افزود: هم اینک در این حوزه دچار خلأ قانونی هستیم و قادر به برخورد با مسئولانی نیستیم که فرزندان آن ها در خارج کشور تحصیل می کنند؛ لذا طرح ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان کشور در مجلس مطرح است.

کمالی پور با بیان اینکه نهایی شدن این طرح زمانبر است، تصریح کرد: این ایده و فکر بسیار خوب است و تا زمانیکه این امکان برای مردم وجود ندارد، مسئولان نیز نباید به خود حق دهند که فرزندان خود را برای تحصیل به خارج کشور اعزام کنند.

نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که آیا بستر اجرای این طرح در کشور فراهم شده یا خیر گفت: این طرح باید در کمیسیون آموزش مجلس بررسی و با ورود به صحن به رای نمایندگان گذاشته شود و تصور می کنم در این حوزه مشکلی نداشته باشیم.

کمالی پور  تصریح کرد: این مسئله از دغدغه های مردم است و امیدواریم این طرح هرچه زودتر به صحن ارجاع و مراحل نهایی آن طی شود.

وی یادآور شد: درست است که این مسئله شخصی است؛ اما کسی که نان کشور را می خورد و پست های مملکت را تصاحب کرده و از امتیازات نظام استفاده می کند، نمی تواند فرزندان خود را به خارج کشور اعزام کند که در بهترین شرایط زندگی و تحصیل کنند.

کمالی پور خاطرنشان کرد: در کشور امکان تحصیل داریم و لذا ضرورتی ندارد دانشجو به خارج کشور اعزام کنیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425390!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین