صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/20
0.0 (0)

کوهکن در نطق میان‌دستور:

ضعف بال جمهوریت نظام در سایه ناکارآمدی دولت / سکوت در مقابل واردات 500 هزار تن ذرت آلوده قابل تامل است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به ضعف بال جمهوریت نظام در سایه ناکارآمدی دولت، گفت: سکوت در مقابل واردات 500 هزار تن ذرت آلوده یا فرافکنی و مایوس کردن مردم ناشی از مصادیق ناکارآمدی‌های دولت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، محسن کوهکن‌ریزی در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه، 19 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان‌دستور با بیان اینکه مطالبات و مشکلات حوزه انتخابیه ریشه در مسائل کلان دارد، گفت: نظام جمهوری اسلامی دارای بال اسلامیت و بال جمهوریت است. در چهل سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد بال اسلامیت نظام به خوبی عمل کرده است و آنچه امروز کارآمدی نظام را نشان می‌دهد مرتبط با این ناحیه است اما بال جمهوریت اینگونه نیست.

دولت روحانی، ناکارآمدترین دولت پس از پیروزی انقلاب است

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بال جمهوریت مرتبط با انتخاب مردم است و اَمان از انتخاب بد زیرا نتیجه آن ناکارآمدی است. حدود یک ماه قبل در نطق دو دقیقه‌ای اشاره کردم که دولت آقای روحانی پس از پیروزی انقلاب، ناکاربلدترین و ناکارآمدترین دولت بوده است.

وی افزود: آقای رئیس‌جمهور در همان روز گفت، کسانی که نظام و دولت را به ناکارآمدی متهم کنند در زمین دشمن بازی می‌کنند، ما نیز معتقدیم اگر کسی نظام را به ناکارآمدی متهم کند، قطعا در زمین دشمن بازی می‌کند اما آقای روحانی، دولت را مترادف نظام تلقی نکنید، دولت نتیجه انتخاب مردم است. ما نیز اصل را بر این قرار دادیم کسانی که طراز خود را در حد ریاست جمهوری می‌بینند و برای این پست داوطلب می‌شوند و در زمان تبلیغات با ظرفیت قانون اساسی وارد صحنه می‌شوند و برای حل مشکلات «کلید» ارایه می‌دهند نباید چند سال اول کار را فقط معطوب به انتقاد از دولت قبل کنند.

انتقاد از سکوت دولت در مقابل واردات 500 هزار تن ذرت آلوده

کوهکن ادامه داد: متاسفانه در کشور این رویه نهادینه شده است، روسای جمهور از نیمه دومِ دولتِ دوم به فرافکنی می‌پردازند در حالی که آقای رئیس‌جمهور شما مسئول هستید، ما برای ناکارآمدی دولت دلیل داریم، 500 هزار تن ذرت آلوده وارد کشور شده، موضوع در فضای مجازی پخش شده است. آیا دولت کارآمد نباید با این موضوع برخورد ‌کند؟ متاسفانه شما سکوت کردید.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه دولت کارآمد برای منتخبین مردم احترام قائل است، یادآور شد: مجمع نمایندگان استان اصفهان نزدیک به بیست نفر را شامل می‌شود که در این مدت نزدیک به 10 بار از شما درخواست ملاقات کردند اما اجازه ندادید. نمایندگان می‌خواستند در این ملاقات متذکر شوند که زیر مجموعه‌ها قوانین بالادستی را مراعات نمی‌کنید. آقای روحانی من به عنوان نماینده‌ای که چهار سال باید برای تامین منابع قطار شهری باید تلاش کنم و بعد از چهار سال تنها شاهد انجام بیست درصد کار هستم آیا حق ندارم بگویم این دولت ناکارآمد است؟

وی با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور در سفر استانی به یزد، ادامه داد: آقای روحانی، چرا فرافکنی می‌کنید؟ اگر با سایر قوا هماهنگ هستید اکنون که قوه قضاییه عزم خود را جزم کرده باید در کنار آنها قرار بگیرید و کمک کنید. اینکه صحبت از 2 میلیارد در آمریکا می‌کنید باید بدانید که این موضوع نتیجه تصمیم مدیریتی دولت قبل بود که یا به غلط یا درست تشخیص داد زمان فروش اوراقی که خریده فرا نرسیده سپس شاهد این اتفاق بودیم.

انتقاد از تصمیم مدیریتی دولت برای فروش ارز با نرخ 4 هزار و 200 تومان

کوهکن افزود: شما هم در زمان این مجلس تصمیم مدیریتی گرفتید و بیش از 20 میلیارد دلار را با نرخ ارز 4 هزار و 200 تومان در اختیار قرار دادید. آیا دولتی که برای ارز کشور تصمیم می‌گیرد اما نمی‌داند ذخایر ارزی چقدر است و مطالعه نمی‌کند که در 40 سال بعد از پیروزی انقلاب در چه مقاطعی کنترل ارز صورت گرفته، ناکارآمد نیست؟

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به رئیس‌جمهور گفت: شما از میزان منابع ارزی کشور خبر داشتید، می‌دانستید چقدر نقدینگی در دست مردم است، شما همچنین از سوابق کنترل ارزی اطلاع داشتید و می‌دانستید در چند مقطع بعد از پیروزی انقلاب این نقدینگی سراغ ارز رفته است، پس تصمیم مدیریتی گرفتید.

کوهکن ادامه داد: آیا دستگاه قضایی باید وارد شود؟ ما بهتر است همین اندازه به دستگاه قضایی کمک کنیم که اگر سراغ نزدیکان ما مانند برادر و برادرزاده و خواهرزاده  و سایر نزدیکان رفتند، بی طرفی خود را حفظ کنیم و بخواهیم به موضوع رسیدگی کنند.

انتقاد از تبدیل روسای جمهور به اپوزیسیون نظام

وی خاطرنشان کرد: چرا در همه ادوار روسای جمهور وقتی به دو سال اخر دورِ دوم می‌رسند به اپوزیسیون نظام تبدیل می‌شوند؟ اظهارات امروز آقای روحانی در یزد مطابق با روش اداره کشوری نیست که دوم اسفند ماه انتخابات دارد و همه تاکید دارند که جو کشور باید آرام باشد و ضمن هماهنگی بر امیدواری مردم اصرار می‌کنند. مجلسی مقتدری باید از رأی مردم بیرون بیاید پس آیا نحوه اداره کشور درست است؟

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی، گفت: متاسفانه گاهی اظهاراتی بیان می‌شود که به هیچ عنوان در طراز ریاست جمهوری نیست. آقای رئیس جمهور از شما انتظار است در مدت باقی به مردم امید دهید، امید دادن به مردم کار الهی است اما صحبت کردن به نوعی که مردم مأیوس شوند کار شیطان است.

لزوم استیضاح وزیر به علت واردات ذرت آلوده

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان این قطعه شعر که «آبادی میخانه ز ویرانی ماست»، گفت: اگر امروز می‌دانیم 500 هزار تن ذرت آلوده وارد کشور شده باید وزیر را با تفاهم بین فراکسسیونی و با قدرت استیضاح کنیم زیرا برخورد سیاسی و جناحی موجب می‌شود روز استیضاح یک بخش مهم از مطالبات مردم و مسائل کلان جامعه زمین گذاشته شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:437525!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون