صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/25
0.0 (0)

کوچکی‌نژاد:

ضرورت برخورد قوه قضائیه و نیروی انتظامی با مراکز آموزشی جعلی

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: وزارت آموزش و پرورش موظف است که از طریق قوه قضائیه و نیروی انتظامی پیگیر باشد و اجازه ندهد که برخی افراد با ایجاد مراکز آموزشی جعلی، خانواده‌ها را فریب دهند.

جبار کوچکی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه متاسفانه مراکز و موسساتی ایجاد شده‌اند که بدون کسب مجوز از آموزش و پرورش در حال فعالیت هستند، گفت: مردم به آموزش و پرورش و مراکز ذیل آن اعتماد دارند و به همین دلیل این وزارتخانه باید روی کل سیستم آموزشی کشور به ویژه آموزش عمومی تسلط داشته باشد و اجازه ندهد که کسی از این فضا سوء استفاده کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: این مسئله به ویژه در آستانه سال تحصیلی بیشتر نمود پیدا می‌کند و برخی مراکز و موسسات سودجو اقدام به جعل عنوان مدارس می‌کنند که وزیر آموزش و پرورش باید پاسخگوی این مسئله باشد.

وی با اشاره به اینکه چندی پیش یکسری مراکز غیرقانونی تحت عنوان مدارس طبیعت ایجاد شده بود، ادامه داد: حدود ۵۰۰ واحد آموزشی تحت عنوان مدارس طبیعت در کشور وجود داشت که مجلس به این موضوع ورود کرد و پس از تحقیقات و بررسی‌های گسترده به این نتیجه رسیدیم که آموزش و پرورش از وجود این مراکز بی‌اطلاع است و از آنجایی که صدور مجوز برای این مراکز تخلف بود، پلمپ شدند.

مراکز آموزشی نباید بدون مجوز فعالیت کنند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مراکز غیردولتی بسیار زیادی در حوزه آموزشی مشغول به فعالیت هستند که حتما وزارت آموزش و پرورش باید پاسخگو باشد و بداند که این مراکز به چه دلیلی ایجاد شده‌اند و نباید بدون مجوز فعالیت کنند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین وزارت آموزش و پرورش و سازمان مدارس غیردولتی موظفند که بر فعالیت همه آموزشگاه‌های علمی آزاد در سراسر کشور تسلط داشته باشند.

قوه قضائیه و نیروی انتظامی با مراکز آموزشی جعلی برخورد کنند

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس به هیچ وجه نمی‌پذیرند که تخلف و مشکلی در مراکز آموزشی به وجود آید، یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش موظف است که از طریق قوه قضائیه و نیروی انتظامی پیگیر این امور باشد و اجازه ندهد که برخی افراد با ایجاد مراکز آموزشی جعلی، خانواده‌ها را فریب دهند.

کوچکی‌نژاد گفت: در واقع آموزش و پرورش باید به نیروی انتظامی نامه بزند که مراکز آموزشی جعلی شناسایی و با متخلفان برخورد شود و نیروی انتظامی هم موظف است که تابلوهای این مراکز را جمع‌آوری و از ادامه فعالیت غیرقانونی آنان جلوگیری کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429874!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون