صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/14
0.0 (0)

آزادی‌خواه با اشاره به اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی؛

صیانت از برجام نیازمند اقدام عملی است، نه شعار

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد اجرایی شدن گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی کشورمان معادلات سیاسی اروپایی ها را برهم خواهد ریخت.

احد آزادی خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در رابطه با فرارسیدن زمان اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی کشورمان در مقابل بدعهدی های طرف های حاضر در این توافقنامه، گفت: اروپایی ها تصور کردند می توانند با افزایش فشارهای سیاسی کشورمان را وادار به اجرای یکطرفه برجام کنند اما کاهش سطح اجرای تعهدات از سوی کشورمان معادلاتشان را تغییر داد.

دیپلماسی فعال ایران موجب شد امروزه کشورمان دست برتر در مقابل اروپا داشته باشد

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بکارگیری مقاومت در کنار دیپلماسی فعال موجب شد امروزه کشورمان دست برتر را در مقابل اروپایی ها داشته باشد، اظهار کرد: بر این اساس مشاهده می شود کشورهای حاضر در برجام در دوگانگی حفظ این توافقنامه و عدم همراهی با آمریکا قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: امروزه افکار عمومی دنیا حواسش به رفتار اروپایی ها در برجام است زیرا آنها همواره شعار حفظ این توافقنامه را سر داده و تاکید بر اهمیت برجام به عنوان یک دستاورد سیاسی بین المللی دارند اما اکنون اقدام عملی برای صیانت از آن برنمی دارند.

پرچم ایران و اتحادیه اروپا

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اروپایی ها نمی توانند از ایران بخواهند که گام های کاهش سطح تعهدات برجامی را طی نکند زیرا این امر طبق مفاد توافقنامه ای است که خودشان پای آن را امضاء کرده اند.

وعده های اروپایی ها دیگر رنگ و لعاب خودش را از دست داده است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وعده های اروپایی ها دیگر رنگ و لعاب خودش را از دست داده و موجب شده صرفا بی اعتمادی نسبت به آنها در بین افکار عمومی و جامعه ایجاد شود، خاطرنشان کرد: بنابراین اگر کشورهایی مانند فرانسه و سایر اعضای برجام تاکید بر حفظ این توافقنامه دارند، باید بندهای مربوط به تعهداتشان را به طور کامل اجرایی کنند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428668!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین