صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/02
0.0 (0)

کوهکن:

صدا و سیما باید از مجلس صیانت کند | نقد غیرعالمانه تخریب است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: انتظار این است که کارشناسان ایرادات را بگوید نه اینکه کلی گویی کنند، نقد غیرعالمانه عملکرد مجلس سبب تخریب می‌شود.

محسن کوهکن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، خصوص  با تأکید بر ضرورت تعیین مرز بین نقد و تخریب مجلس در رسانه ملی، اظهار داشت: مسائل مجلس را می‌توان به دو دسته شکلی و محتوایی تقسیم کرد؛ در مسائل محتوایی باید متن مصوبات مجلس را مورد نقد قرار دهند و هر کارشناسی که می‌خواهد در صدا و سیما مسائل محتوایی مجلس را نقد کند باید الزاما متن را نقد کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در مواردی که نقد شکلی عملکرد مجلس در صدا و سیما مطرح می‌‍‌شود معمولا دلخوری‌هایی به وجود می‌آید؛ برای مثال در مورد بررسی لایحه تجارت، افراد بدون بررسی محتوای لایحه تجارت به صرف اینکه در چند جلسه مجلس بیش از 300 ماده تصویب شده، به شدت مجلس را مورد انتقاد قرار می‌دهند.

وی افزود: این رویه صرفا در صدا و سیما مشاهده نمی‌شود؛ بلکه در بین اساتید دانشگاه نیز افرادی هستند که با این شیوه عمل می‌کنند. یکی از اساتید دانشگاه گفته، توصیه می‌کنم که هم اکنون بررسی لایحه تجارت در مجلس متوقف شود، در حالیکه انتظار این است که این کارشناس ایرادات را بگوید نه اینکه کلی گویی کند.

کوهکن با بیان اینکه در فضای نقد غیرعالمانه شاهد تخریب مجلس نیز هستیم، ادامه داد: البته در بسیاری از موارد نیز نمی‌توان صدا و سیما را مقصر دانست زیرا صدا و سیما موافقان و مخالفان را دعوت می کند تا بی طرفی را مراعات کند.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی افزود: در این شرایط اگر افراد در برنامه پخش زنده دعوت شده باشند و صحبتی کنند، مسئولیت با افراد دعوت شده است؛ البته در برنامه‌های ضبط شده صدا و سیما باید از مجلس صیانت کند.

وی در خصوص اینکه مرز بین نقد کارشناسانه و اقدامات انتخاباتی چیست؟ گفت: نمی‌‎توانیم نیت افراد را بخوانیم بلکه باید شیوه درست را رعایت کنند.

کوهکن با بیان اینکه در ایام نزدیک به انتخابات، صدا و سیما باید مراعات کند برای مثال اگر مطمئن شد که من قرار است کاندیدای انتخابات شوم، از دعوت پرهیز کند تا رقبای من در شهرستان برآشفته نشوند، گفت: معمولا صدا و سیما از زمان ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس، این افراد را دعوت نمی‌کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:431059!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون