صفحه اصلی » نظارت » اخبار نظارت
1399/05/12
0.0 (0)

صباغیان: مجلس جای تذکر و اخطار است

نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر صباغیان مبنی بر ضرورت طرح تذکر و اخطار توسط نمایندگان، گفت: نباید با روش غلط حرف حق را پیش برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت نظارت به نقل از خبرگزاری خانه‌ملت، محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 12 مردادماه) مجلس شورای اسلامی، با استناد به مواد 194، 195 و تبصره 2 ماده 51، گفت: در جلسه گذشته تذکری درباره سوابق رئیس دیوان محاسبات داشتم که امکان طرح آن فراهم نشد، به زعم برخی از نمایندگان کاندیدای ریاست دیوان محاسبات 20 سال سابقه کار ندارد و کاندیدای دادستان دیوان محاسبات نیز بازنشسته است، حال ما می خواهیم شفاف مطرح کنید که ایشان با این دلایل 20 سال سابقه کار دارد.

نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر این موضوع در مجلس شفاف شود فردی در بیرون نمی تواند بهانه داشته باشد.

وی اظهار کرد: مجلس جای تذکر و اخطار است و اگر به نماینده اجازه تذکر ندهند، نماینده هیچ است.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت: در انتهای هر جلسه به 5 نفر برای تذکر زمان داده می شود و آقای موسوی لارگانی تذکر در دستور روز را ثبت نام می کند.

وی اضافه کرد: از آنجایی که در حال حاضر طرح مالیات بر خانه های خالی در حال بررسی است نباید مسئله دیگری مطرح شود این در حالی است که تذکر شما موضوع متفاوتی دارد. هرچیزی جای خود را دارد و نباید با روش غلط حرف حق را پیش برد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر حرف درستی دارید در زمان درست مطرح کنید نباید با از بین بردن نوبت دیگری حرف درست را زد./

نظرات کاربران

Parameter:460568!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون