صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/16
0.0 (0)

رحیمی در آستانه 17 شهریور:

شهدای 17 شهریور نماد مقاومت در برابر رژیم طاغوت هستند

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: انتشار اخبار شهدا در قیام 17 شهریور، انگیزه مقاومت را در شهرستان‌ها بالا برد و خشم مردم را نسبت به شاه بیشتر کرد و این شهدا نماد مقاومت در برابر رژیم شاهنشاهی هستند.

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به قیام 17 شهریور گفت: 17 شهریور بخشی از تاریخ انقلاب است و در اوج همبستگی و یکپارچگی مردم، این قیام رخ داد و این همدلی بین مردم باعث شد تا انقلاب به پیروزی برسد و شهدایی که در روز 17 شهریور به شهادت رسیدند، نمادی از مقاومت مردم در برابر رژیم شاهنشاهی شدند.

انتشار اخبار شهدا در قیام 17 شهریور، انگیزه مقاومت را در شهرستان‌ها بالا برد و خشم مردم را نسبت به شاه بیشتر کرد

قیام 17 شهریور منجر به سرعت بخشی پیروزی انقلاب شد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: خشونتی که در 17 شهریور اتفاق افتاد نقطه عطفی در سرعت بخشی به حوادث انقلاب شد چراکه منجر به پیروزی انقلاب در 22 بهمن شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: بنده در جریانات 17 شهریور نبودم اما به محض اینکه خبر کشتار مردم و خشونتی که در آن تاریخ اتفاق افتاد، در سراسر کشور منتشر شد و اخبار تعداد شهدا و کشته شدگان انتشار یافت، قائدتا انگیزه مقاومت را در شهرستان‌ها بالا برد و یک خشم و نفرت عمومی در سراسر کشور نسبت به رژیم شاه ایجاد کرد.

حوادث زنجیروار بعد از 17 شهریور در تهران بیشتر بود

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شهرستان‌ها نیز متعاقب 17 شهریور، حوادث زنجیره‌وار و متعددی اتفاق افتاد، تصریح کرد: در تهران نیز این حوادث از شدت بیشتری برخوردار بود و در نهایت چند ماه بعد منجر به حوادث بهمن ماه و بعد پیروزی انقلاب اسلامی شد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428885!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون